presovsky park, exterier

Prešovský „central park“ bude. Problém s výstavbou sa po rokoch skončil

Vybudovanie parku je dlhodobo prioritou mesta aj primátorky.

Vybudovanie centrálneho mestského parku v okolí sídliska Sekčov sa stalo dlhodobou prioritou mesta Prešov. Pred rokom sa k danej problematike na sociálnej sieti vyjadrila aj primátorka mesta:

„Už viac ako 10 rokov je mojou túžbou postaviť v Prešove centrálny mestský park. Už v roku 2008 som spolu s kolegami z klubu ešte ako poslankyňa MsZ iniciovala petíciu za výstavbu centrálneho mestského parku, preto ma veľmi teší, že sa konečne podarilo schváliť kúpu pozemkov na park v Prešove.“

Práve výkup pozemkov sa stal dlhodobým problémom, ktorý sa pravidelne vracia na prešovské zastupiteľstvo. Park bude mať rozlohu takmer 31 hektárov. Proces výkupu ďalšej časti pozemkov s výmerou viac ako 42-tisíc m² na I. etapu pokračuje v tomto roku. Cena bola stanovená na 35 eur za 1 m², čo predstavuje sumu takmer 1,5 milióna eur.

Mestské zastupiteľstvo na septembrovom zasadnutí schválilo na tento účel 750-tisíc eur. Mesto Prešov v týchto dňoch pripravuje podklady na spustenie procesu verejného obstarávania na dokumentáciu na územné rozhodnutie pre centrálny mestský park v Prešove.

PREŠOVSKÝ PARK

Miesto: Prešov
Investor: mesto Prešov
Stav projektu: verejné obstarávanie

ZDROJ: mesto Prešov