Nový holding Skanska CS zastrešuje 4 dcérske spoločnosti

Nová materská spoločnosť Skanska CS, ktorá sa v tomto roku etabluje na českom a slovenskom stavebnom trhu, bude zastrešovať a riadiť štyri dcérske spoločnosti vytvorené podľa odborov. K pôvodným firmám Skanska CZ a Skanska DS pribudli dve nové spoločnosti, Skanska Reality a Skanska Servis.

Kompletné služby generálneho dodávateľstva v segmente pozemného staviteľstva prevezme Skanska CZ a zlúči sa s divíziou Pozemní stavitelství, divíziou Technologie a divíziou Betonové konstrukce. Jej generálnym riaditeľom sa od 1. januára 2008 stal Jindřich Topol. Na Slovensku budú ďalej podnikať dcérske firmy, a to Skanska PS so šéfom Rastislavom Paulinym, Skanska Technológie pod vedením Tibora Štafančíka a Stamart Martin s riaditeľom Tiborom Kočvarom.

Skanska DS bude pokračovať vo svojej činnosti v oblasti dopravného staviteľstva pod vedením súčasného generálneho riaditeľa Josefa Hájka. Dcérskou spoločnosťou na Slovensku zostáva prievidzská Skanska BS s generálnym riaditeľom Miroslavom Bekom.

Novoinštalovaná Skanska Reality nadviaže na činnosť doterajšej divízie Project Development a do jej portfólia budú patriť developerské služby a činnosti v oblasti výstavby bytov, komerčných objektov a kancelárskych priestorov. Generálnym riaditeľom Skanska Reality sa stane doterajší riaditeľ divízie Project Development Petr Fanta. Dcérskou spoločnosťou na Slovensku je Skanska Development SK, s.r.o., s riaditeľom Radkom Pšeničkom.

Firma Skanska Servis zlúči servisné a podporné činnosti skupiny, napr. nákup materiálov, stavebný servis, správu nehnuteľností. Jej generálnym riaditeľom je doterajší riaditeľ správy skupiny Petr Obst. Dcérskou spoločnosťou na Slovensku je Skanska Servis SK, s.r.o., pod vedením Pavla Veselého a Jany Dovičovičovej.

Podľa informácií špecialistky vonkajších vzťahov skupiny Skanska v SR Magdalény Dobišovej sa po zriadení holdingu Skanska CS personálne zmeny od roku 2008 dotkli aj vedenia skupiny Skanska v ČR a SR.

Predstavenstvo materskej firmy Skanska CS tvoria jeho predseda Zdeněk Burda, podpredseda predstavenstva a generálny riaditeľ Skanska CS Dan Ťok, finančný riaditeľ Skanska CS Peter Dvořák, riaditeľka odboru ľudských zdrojov Skanska CS Zuzana Pávová a generálni riaditelia jednotlivých dcérskych spoločností, Jindřich Topol, Josef Hájek, Petr Fanta a Petr Obst.

Zdroj: TASR