Prvý ročník súťaže Mapei Mladým zaujal školy i študentov

Najzručnejší obkladači sú na SOŠ v Senici

Spoločnosť Mapei preverila šikovnosť žiakov stredných odborných škôl učebného odboru murár/obkladač. V celoslovenskom finále prvého ročníka súťaže Mapei Mladým zvíťazila Stredná odborná škola v Senici. Projekt organizovala firma Mapei v spolupráci s partnerskými spoločnosťami Makita, Stavmat Stavebniny a Rigips.

Do prvého ročníka projektu sa zapojilo 8 škôl z celého Slovenska. „S priebehom súťaže sme veľmi spokojní a chceli by sme v tomto projekte pokračovať. Teším sa, že sa súťaž páčila nielen nám, ale aj majstrom i samotným žiakom. Verím, že sa nám v budúcnosti podarí zapojiť do projektu ešte viac škôl,“ hodnotí súťaž Miroslav Jaška, generálny manažér spoločnosti Mapei.

Priebeh súťaže Mapei Mladým hodnotila odborná porota Mapei.
Priebeh súťaže Mapei Mladým hodnotila odborná porota Mapei. |

Víťazi sa na súťaž vzorne pripravovali

Projekt Mapei Mladým mal dve časti. V prvej fáze navštívil školy školiaci tím a študentom predstavil niektoré výrobky spoločnosti a spôsob ich správnej aplikácie. Získané poznatky mohli žiaci následne využiť v druhej časti súťaže. Vo finále si súťažné tímy zložené zo 4 študentov z každej zúčastnenej školy zmeralo sily v lepení mozaiky dvojzložkovým lepidlom ELASTORAPID, v lepení keramického obkladu lepidlom ULTRALITE, v škárovaní keramického obkladu cementovou škárovačkou ULTRACOLOR PLUS a v škárovaní mozaiky epoxidovou škárovačkou KERAPOXY CQ.

Víťazom sa stala SOŠ zo Senice v zložení Daniel Tomek, Andrej Kujan, Dominik Romer a Patrik Chalupa. „Som prekvapený, že sme vyhrali. Projekt nás veľmi zaujal, poctivo sme sa naň pripravovali, dokonca sme si pozreli aj niekoľko videí správnych postupov a naštudovali ich,“ hovorí Ján Sládek, majster odborného výcviku víťaznej školy.

Žiaci museli splniť štyri súťažné zadania Mapei.
Žiaci museli splniť štyri súťažné zadania Mapei. |
Víťazom súťaže Mapei Mladým sa stala SOŠ v Senici
Víťazom súťaže Mapei Mladým sa stala SOŠ v Senici

Viac na www.mapei.sk