Mlynské nivy

Mlynské nivy otvoria už na jeseň. Nová stanica si ešte počká

Bude to úľava pre dopravu, úspora pre mesto a reprezentatívny vstup do centra Bratislavy. Novú mestskú triedu na Mlynských nivách by mohli definitívne otvoriť na prelome októbra a novembra.

Podľa investora bola podzemná infraštruktúra Mlynských nív v dezolátnom stave, chýbala dokumentácia, v rozvodoch sa dalo orientovať len ťažko. Výzvou bolo tiež nešťastne riešené dopravné napojenie, čo sa odzrkadlilo v pravidelných zápchach.

Komplikovanú križovatku preto nahradí podzemný kruhový objazd, čo má výrazne odľahčiť komunikácie v celom okolí. Bude spájať Stanicu Nivy, bizniscentrum Twin City a zároveň bude vjazdom aj výjazdom na bulvár v oboch smeroch.

Na povrchu má v nadväznosti na retailovú funkciu Stanice Nivy pribudnúť zeleň, lavičky a chodníky. Ráta sa aj s priestorom pre cyklistov a mestskú hromadnú dopravu.

Komplikácia COVID-19

„Hrubé stavebné práce na ulici Mlynské nivy boli ukončené, aktuálne prebiehajú povrchové úpravy a výsadba zelene, zároveň sa venujeme kolaudácii mnohých stavebných objektov. Otvorenie ulice je po spoločnej dohode s bratislavským magistrátom naplánované na prelom októbra a novembra, konkrétny termín v blízkom čase spresníme spoločne s magistrátom,“ uviedla pre Asb.sk Martina Jamrichová, Country Marketing & PR Manager v spoločnosti HB Reavis.

Novembrový termín potvrdil aj bratislavský magistrát. Mlynské nivy uzatvorili začiatkom roka 2019, budovu autobusovej stanice začali sanovať v roku 2017. Pôvodne mala byť Stanica Nivy otvorená tiež ešte v tomto roku, no situáciu podľa spoločnosti HB Reavis skomplikovala koronakríza a ďalšie faktory. Dokončia ju preto pravdepodobne koncom leta 2021.

TEXT: Veronika Rajničová
FOTO: HB Reavis