jubilejny 10. rocnik baumit baufachkongress
Galéria(3)

Jubilejný 10. ročník Baumit Baufachkongress

Odborníci zo stavebného biznisu, architektúry, stavebnej praxe a z oblasti nových progresívnych technológií z celého Nemecka, ale aj viacerí účastníci zo zahraničia, prijali pozvanie na jubilejný 10-ty ročník prestížneho odborného podujatia Baufachkongress 2012, ktoré sa konalo v dňoch 18. – 20.1.2012 v nemeckom Oberstdorfe. Slovenskú výpravu reprezentovalo 12 účastníkov – zástupcov z radov architektov, realizačných firiem, správcovských spoločností a odborných organizácií, spolu so zástupcami slovenského Baumitu.

jubilejny 10 rocnik baumit baufachkongress 5585 big image
mg 3078 big image
Viac ako 1 300 účastníkov kongresu si vypočulo 55 referentov, medzi ktorými nechýbali zvučné mená z najrôznejších oblastí. Hlavnými témami kongresu boli budúcnosť energetiky z pohľadu využívania obnoviteľných zdrojov a alternatívnych energií, trvalo udržateľná architektúra a zdravé bývanie.

Spoločným menovateľom, ale aj jedným z hlavných cieľov kongresu bol „networking“ – synergické vytváranie sietí medzi jednotlivými odvetviami a vednými disciplínami.

Medzi kľúčových referentov patril aj prof. Skibicki, ktorý prítomných voviedol do sveta sociálnych sietí, ktoré zásadným spôsobom menia prostredie a spôsob vzájomnej komunikácie 21. storočia. 

K top prednáškam patrila aj téma „Zmeny v energetike – šanca pre Nemecko i svet?!“ od prof. Dr. Rademachera.

Štýlová a dynamická prednáška s názvom „Kompetenciou a vášňou k úspechu“ z úst bývalého manažéra FC Bayer Leverkusen Rainera Calmunda nenechala nikoho chladným. Paralely medzi úspešným podnikom a futbalovým klubom boli inšpirujúce.

Na kongrese nechýbal ani priestor pre bohaté spoločenské vyžitie. Dôkazom toho bola aj kongresová party, na ktorej mali účastníci možnosť zažiť skvelú hudobnú show skupiny Szenario z Kolýna n. Rýnom.

Baumit Baufachkongress
je v odbornej branži právom považovaný za top odborné podujatie na nemeckom trhu. Tohtoročný jubilejný 10-ty ročník to len potvrdil.

Zdroj: Baumit, spol. s r.o.