JAGA CUP 2022
Galéria(260)

Baumit víťazom 22. ročníka JAGA CUPu. Zdolanému finalistovi na striebro stačil len jeden strelený gól

Stredajšie dopoludnie v Pezinku opäť raz patrilo futbalovému turnaju firiem - JAGA CUP. V poradí už 22. ročník tohto podujatia opäť raz nesklamal atmosférou, ale aj úrovňou zápasov.

Súboje 12 tímov rozdelených do dvoch šesťčlenných skupín odštartovali krátko po 9:00 hodine. Zoznam zúčastnených mužstiev obsahoval okrem minuloročných finalistov SKSI a Porfix aj ďalšie známe mená. V Pezinku sa predstavili tiež hráči Knauf Insulation, Saint Gobain, Schneider Electric, Wienerberger, Dopravoprojekt, ITB Development, Immocap, Baumit, JAGA a nováčik Stavmat stavebniny.

JAGA CUP 2022
JAGA CUP 2022
JAGA CUP 2022
JAGA CUP 2022
JAGA CUP 2022
JAGA CUP 2022
JAGA CUP 2022
JAGA CUP 2022

Po skupinových bojov čakala na najlepších osem tímov vyraďovacia časť, v ktorej nebola núdza o prekvapenia. Na označenie „čierny kôň turnaja“ dlho ašpiroval nováčik Stavmat stavebniny, ktorý dokonca vyhral svoju skupinu, pričom za sebou nechal aj obhajcu striebra z minulého roka – tím Porfix. Z neznámeho družstva sa tak rýchlo stal ašpirant na najvyššie priečky. Smelé ambície futbalistov zo spoločnosti podnikajúcej v oblasti stavebnín zhatilo vo štvrťfinále mužstvo ITB Development.

JAGA CUP 2022
JAGA CUP 2022 | Zdroj: Miro Pochyba

Hráči reprezentujúci firmu zaoberajúcu sa inovatívnymi projektami postúpili do štvrťfinále vďaka štyrom remízam. V základnej časti však nestrelili ani jeden gól. Proti Stavmat stavebniny mali ťahať za kratší koniec, no hviezdy súpera ubránili a nakoniec si uchmatli postup medzi štvoricu najlepších vďaka zvládnutému penaltovému rozstrelu.

Rodiace sa prekvapenie celého turnaja umocnil ešte ich semifinálový duel proti Porfixu, v ktorom reprezentanti developerskej spoločnosti strelili vôbec svoj prvý gól na turnaji. Našťastie pre nich mal cenu zlata, pretože vďaka nemu po výsledku 1:0 putovali do boja o celkové prvenstvo.

JAGA CUP 2022
JAGA CUP 2022 | Zdroj: Miro Pochyba

Vo finále ich čakal súper, ktorého v skupinovej časti zaskočili remízou. Zaslúžene najlepší tím tohtoročného turnaja Baumit si však víťazstvo postrážil, nepripustil žiadnu drámu a vyhral 3:0. V súboji o bronz si chuť napravili hráči Porfixu, ktorí zvládli zápas s hráčmi Dopravoprojektu.

Futbalové podujatie opäť moderoval Slávo Jurko. Turnaj sa obišiel bez vážnych zranení, dominovala mu už tradične výborná atmosféra a kvalitné športové výkony.

JAGA CUP 2022
Víťazný tím Baumit, JAGA CUP 2022 | Zdroj: Miro Pochyba

Víťazom srdečne gratulujeme. Ďakujeme všetkým zúčastneným mužstvám, ktoré si prišli zmerať sily, zabaviť sa a po roku sa opäť stretnúť. Tešíme sa už na stretnutie v roku 2023.

Konečné poradie:

 1. Baumit
 2. ITB Development
 3. Porfix
 4. Dopravoprojekt
 5. Stavmat stavebniny
 6. SKSI
 7. Immocap
 8. Wienerberger
 9. Saint Gobain
 10. Knauf Insulation
 11. JAGA
 12. Schneider Electric