Keramika schiedel rura absolut

ZDRAVÁ BUDOVA: KERAMIKA – správna voľba pre komínové systémy

Výhody a úžitok z použitia keramického komína sú jednoznačné. Keramika je prírodný produkt vyrobený z hliny a má neprekonateľné vlastnosti.

Vďaka svojej jedinečnej kombinácii špeciálnych vlastností je tento starodávny materiál dokonalým materiálom pre najmodernejšie technické aplikácie aj v súčasnosti.

Keramika je žiaruvzdorná  a odolná proti teplotám vysoko nad 1000°C, a preto je ideálna pre vykurovacie telesá. Materiál zaujme okrem tepelnou odolnosťou aj veľmi dobrou elektrickou izoláciou, ako aj vysokou odolnosťou proti opotrebeniu, teplu, tlaku a chemickým vplyvom z plynov a kvapalín. Keramika je mimoriadne odolná proti poškriabaniu.

Keramika 1

Je tiež dôležité splniť prísne požiadavky na komponenty moderných budov. A tiež tu skúsenosti ukazujú, že keramika je ideálnym materiálom pre komíny z hľadiska odolnosti, bezpečnosti a udržateľnosti.

Vďaka týmto vlastnostiam sú keramické komínové systémy od spoločnosti Schiedel perfektnou voľbou, pokiaľ ide o zdravé, udržateľné a efektívne vykurovanie. Pretože tu zohráva ústrednú úlohu výber správneho komína.

Keramické komíny navyše umožňujú vysoký stupeň flexibility pri voľbe príslušného vykurovacieho systému: či už tuhé palivá – biomasu, ako sú pelety, guľatina alebo drevná štiepka alebo plyn a samozrejme aj na uhlie – ekohrášok.

izostaticke vlozky keramika schiedel absolut
Izostatické vložky keramika Schiedel Absolut | Zdroj: Schiedel

Keramika je ideálna svojimi vlastnosťami , neskoroduje ako oceľ, bez problémov odoláva kyslému kondenzátu. V prípade Schiedel Absolut, Schiedel UNI Advanced alebo STABIL, ponúka Schiedel optimálne výrobky – samozrejme vyrobené z keramiky.

Udržateľné myslenie a konanie sú pre spoločnosť Schiedel tiež mimoriadne dôležité, rovnako ako zdravé bývanie v dome, ktorý bol testovaný na škodlivé látky. Pretože dobrý vnútorný vzduch je základom pre zdravý život. Znečisťujúce látky sa vypúšťajú zo stavebných materiálov, stien a podláh.

izostaticka vlozka Schiedel UNI ADVANCED
Izostatická vložka Schiedel UNI ADVANCED | Zdroj: Schiedel

Zdravú stavbu umožňuje univerzálny keramický komínový systém Schiedel ABSOLUT testovaný na znečisťujúce látky. Toto bolo testované na škodlivé látky Sentinel Haus Institutom (SHI) podľa transparentných a zrozumiteľných kritérií a išlo o prvý komín, ktorý bol odporúčaný ako zdravý.

Týmto spôsobom Schiedel opäť preberá svoju priekopnícku úlohu popredného výrobcu komínových systémov.

Absolut hlava
Absolut hlava | Zdroj: Schiedel

O spoločnosti

Schiedel je popredný dodávateľ komínových, kachľových a ventilačných systémov v Európe. Vďaka takmer 75 rokom skúseností na trhu ponúka Schiedel inovatívne a spoľahlivé produkty a služby. V roku 2020 dosiahol Schiedel tržby vo výške takmer 200 miliónov EUR v celkovo 25 krajinách a v 20 výrobných závodoch s približne 1400 zamestnancami.

Schiedel znamená vedúce postavenie na trhu prostredníctvom najvyššej kvality v oblasti technológií, materiálov a služieb. Naše výrobky – komíny, krby a vetranie obytných priestorov – poskytujú našim zákazníkom bezpečie, pohodlie a nezávislosť a umožňujú energeticky efektívne vykurovanie a vetranie.

Schiedel je nezávislá obchodná jednotka v rámci podnikovej skupiny Standard Industries, globálnej priemyselnej skupiny s viac ako 15 000 zamestnancami vo viac ako 80 krajinách. Medzi jej lídrov v odbore patria spoločnosti GAF, BMI Group, Siplast a SGI.

SINT20 75s LABEL 105x50mm 4C

www.schiedel.com

Zdroj: PR článok Schiedel Slovensko s.r.o.