Yakisugi – keď sa trend snúbi s tradíciou

Názov Yakisugi pochádza z kombinácie japonských slov yaki, čo znamená horieť, a sugi – japonský céder. Ide o tradičnú metódu konzervovania dreva prostredníctvom zuhoľnatenia povrchov. Tepelné spracovanie otvoreným ohňom predlžuje životnosť dreva tým, že zabraňuje hnilobným procesom a napadnutiu hmyzom, pričom zanecháva povrch stabilnejší a dodáva mu unikátny vzhľad. Yakisugi, tradičný v japonskej architektúre, teraz prichádza aj do Európy.

RENOLIT EXOFOL PX Yakisugi – štýl Ďalekého východu pre váš domov

Nový dekor RENOLIT EXOFOL PX Yakisugi je inšpirovaný starovekou japonskou technikou kombinovanou s tradičným dizajnom, charakteristickým pre miestnu architektúru. Čierna pretkaná striebristými odtieňmi vytvára zámerne kontrast so svetlými drevami, farbami a vzormi. Okrem toho sa povrch – ako jeho prirodzený protiklad – vyznačuje vysokou povrchovou a farebnou trvácnosťou  a odolnosťou.

Zdroj: RENOLIT Tábor

Naša cesta k novým trendom

Prežívanie ľudí bolo vždy limitované hranicami, ktoré určuje naše telo a duša.
„Človek je cesta.“, povedal raz básnik Novalis. Zvedavosť vedie ľudí k objavovaniu nových rozmerov a rozširovaniu obzorov. Chceme objavovať neznáme v túžbe nadobudnúť nové skúsenosti, ktoré obohatia naše zmysly a poskytnú nové perspektívy. Cesta za poznaním nepozná konca.

Zdroj: RENOLIT Tábor

Naša služba Colour Road rovnako napreduje na svojej nekonečnej ceste. Jej Trend report 2022/23 TRAVELLING INTO NEW DIMENSIONS (CESTOVANIE DO NOVÝCH DIMENZIÍ) sa s nami vydáva na cestu farbami, ktorá je rovnako nápaditá, ako fascinujúca. Jedným z objavov, ktorý pochádza z Ďalekého východu, je tradičná technika „Yakisugi“, ktorej osobitý štýl si už našiel cestu aj na európsky trh.

Zdroj: RENOLIT Tábor

Zahŕňame ho do našich dizajnov, aby sme otvorili nové obzory v dizajne okien, ktoré ich postavia do úplne nového svetla.

Zamerajte sa na náš nový dekor RENOLIT EXOFOL PX Yakisugi. 

O našej novej službe RENOLIT Color Road sa dozviete viac na renolit.colourroad.com alebo na
tabor@renolit.com.

Zdroj: PR článok RENOLIT Tábor s.r.o.