Partner sekcie:
  • Stavmat

Splynovací kotol ATTACK DP poodkrýva tajomstvo prominentných

splynovaci kotol attack dp poodkryva tajomstvo prominentnych

Kategória splynovacích – pyrolitických kotlov pre spaľovanie dreva je veľmi rozšíreným a obľúbeným riešením zdroja tepla. Zariadenia nájdu využitie pri vykurovaní bytov, domov alebo menších priemyselných objektov. Okrem potreby funkčnosti je medzi výrobcami aj hráč, ktorý vo svojom výrobnom závode mieša lahodný kokteil moderného dizajnu, najnáročnejších technických parametrov či intuitívnej obsluhy. Dekoráciu príťažlivej kombinácie predstavuje sympatická cena.

Významnou dominantou splynovacích – pyrolitických kotlov od spoločnosti ATTACK, s.r.o. je ich vysoká výkonnostná variabilita. Portfólio výrobkov sa pýši širokou škálou výkonu počínajúc 15 kW, ktorá sa šplhá až ku 95 kW. Ak si zákazník zvolí ako vhodný energetický zdroj vykurovania práve drevo, tak jeho preferencie výrobca uspokojuje na rôznych úrovniach. Rad výrobkov DP je skonštruovaný na spaľovanie mäkkého aj tvrdého dreva. Podmienka suchého dreva je pri týchto zariadeniach samozrejmosťou. Odmenou za plné využitie nakladacieho zásobníka je nepretržité horenie v rozmedzí 8 až úctyhodných 12 hodín. Pri všetkej skromnosti vám spoločnosť ATTACK, s. r. o. môže pri voľbe splynovacieho kotla ATTACK DP sľúbiť získanie maximálneho potenciálu z dreva so súčasným záväzkom k životnému prostrediu. Jeho technológia spaľovania je totiž v súlade s poslaním spoločnosti, ktorá si zaumienila uberať sa cestou spoločenskej zodpovednosti.

Technológia splynovania

Splynovacie – pyrolitické kotly od spoločnosti ATTACK, s. r. o., využívajú moderné technológie, ktoré sa opierajú o maximálne využitie energetického potenciálu z palivového dreva. Vďaka vysokým nárokom na proces spaľovania dosahuje rad ATTACK DP nadštandardnú účinnosť a umožňuje čistejšie spaľovanie. Kotly ATTACK DP pracujú pri spaľovaní dreva v troch fázach. Pri vložení paliva najskôr vysúšajú drevo pri teplotách do 200 °C. Ďalej obmedzujú prístup vzduchu, keď sa drevo rozkladá pri teplotách 200 – 700 °C. Uvoľnený drevoplyn sa vháňa do spaľovacej komory, kde za pomoci sekundárneho vzduchu dochádza k jeho spáleniu pri veľmi vysokej teplote. Nespálené časti prepadávajú cez mriežku do popolníka, kde postupne dohorievajú. Táto technológia užívateľovi umožňuje dosiahnuť pri vykurovaní optimálnu reguláciu teplôt pre jednotlivé fázy spaľovania, čím kotly ATTACK DP dosahujú nižšiu spotrebu paliva a v konečnom dôsledku šetria peňaženky svojich majiteľov.

V jednoduchosti je krása

V súčasnej záplave konkurencie na trhu energetických jednotiek sa pláva ťažko. Spoločnosť Attack, s. r. o. zúročila svoje dlhoročné skúsenosti a stavila na maximálne využitie praktických predností pre užívateľa. Myšlienka maximalizácie úžitku je však spojená s konštrukčnou jednoduchosťou pri dodržaní princípu dlhej životnosti. Hlavnými časťami zariadenia sú prikladacia a spaľovacia komora, vysokoodolná žiarobetónová dýza, popolník, rebrový výmenník a minerálna izolácia. Časti prichádzajúce do styku s plameňom sú zvarené z výnimočne odolnej kotlovej ocele s hrúbkou 6 mm

Úspora sa stáva vo viacerých oblastiach kľúčovým pojmom. Splynovací kotol ATTACK DP bol vytvorený tak, aby korešpondoval so zvyšujúcim sa tlakom na energetickú, ale aj priestorovú náročnosť. Účinnosť kotla 84 – 86 % a jeho nízka spotreba sú prvým dôležitým predpokladom ekonomickej nenáročnosti. Šírka zariadenia 690 mm bola navrhnutá tak, aby umožňovala jednoduchú inštaláciu v kotolniach s dverami šírky 800 mm.

Viac času v kruhu rodiny

Naša uponáhľaná doba nás tlačí k tomu, aby sme trávili viac času v práci. Rýchle životné tempo nás často oberá o voľný čas. Aj tento zdanlivo nepodstatný fakt vzala spoločnosť ATTACK, s. r. o. pri konštruovaní kotlov ATTTACK DP do úvahy. Možnosť spaľovania kusového dreva až do dĺžky jedného metra zjednodušuje plnenie spaľovacej komory. Vďaka stáložiarnej prevádzke kotol eliminuje potrebu opakovaného rozkurovania. Pri prvom rozkurovaní je k dispozícií manuálna rozkurovacia klapka s ventilátorom, pomocou ktorých je prvotné rozkúrenie rýchlou akciou bez zbytočných manipulácií navyše. O pohodlné čistenie sa stará špeciálne tvarovaný popolník s lopatkou na vyberanie popola. Integrovaný dochladzovací okruh chráni kotol počas prevádzky proti prehriatiu. Pri jeho prehriatí automaticky ochladzuje kotol na bezpečnú prevádzkovú teplotu. 

Neoblomné argumenty na kvalitu ako samozrejmosť

Spoločnosť ATTACK sa neuspokojuje s priemerom. Jej výrobky podliehajú certifikátom kvality ISO 9001 pre výrobu kotlov. Každý výrobok bol schválený a odskúšaný certifikátmi CE a GOST. Náročné podmienky kladené na výrobu všetkých výrobkov spoločnosti ATTACK robia z jej portfólia príjemnú prehliadku prémiových produktov. Kotol ATTACK DP navyše spĺňa kritéria európskej normy EN303-5.

Kotol ATTACK DP je možné zakúpiť v dvoch modifikáciách. Základná verzia STANDARD umožňuje riadiť kotlovú teplotu alebo hraničnú teplotu kotla pre vypnutie ventilátora. Verzia PROFI pridáva možnosť využitia izbového termostatu a modulácie výkonu kotla prostredníctvom zmeny otáčok ventilátora. Spolu s akumulačnou nádržou ATTACK HR, HRS tvorí ucelenú jednotku, ktorá dodá Vašej domácnosti nielen vykurovacie teplo, ale i teplú úžitkovú vodu a v kombinácii so zmiešavací, zariadením ATTACK-OVENTROP sa celková záruka predlžuje u kotlového telesa až na 6 rokov.

O úspechu firmy i kvalite produktov, ktoré spoločnosť ATTACK vyrába, svedčí aj skutočnosť, že vyrobila svoj v poradí už 500 000 výrobok. Je ním práve tu spomínaný produkt vysokej kvality – splynovací kotol na drevo ATTACK DP.

ATTACK, s.r.o.
Dielenská Kružná 5020, 038 61 Vrútky
Tel: 043 / 4003 101, fax: 043 / 4003 106
E-mail: kotle@attack.sk
www.attack.sk

–>–>

Komentáre