Vitovent Tepelné čerpadlo Vitocal 222-A s Vitovent 300-W. Centrálne vetracie systémy patria u novostavieb medzičasom už k štandardu. 300 W Milieu 1

Novinka: Vitovent 300-W – centrálny vetrací systém pre novostavby

Partneri sekcie:

Spoločnosť Viessmann uviedla na trh nový centrálny vetrací systém Vitovent 300-W, ktorý patrí medzi najtichšie zariadenia na trhu.

Čerstvý čistý vzduch zaisťuje pohodlie obyvateľov a zároveň chráni stavebnú konštrukciu pred vlhkosťou. Nový systém na vetranie Vitovent 300-W je veľmi tichý, kompaktný a možno ho ľahko integrovať do domáceho energetického systému.

V kombinácii s tepelným čerpadlom Vitocal sa dá vetranie pohodlne obsluhovať cez bezplatnú aplikáciu ViCare pomocou smartfónu. Na želanie prevádzkovateľa navyše môže odborný partner – kúrenárska firma preskúšať zariadenie cez aplikáciu Vitoguide a včas rozpoznať, či je potrebné vykonať servis. Samozrejme sa dá Vitovent 300-W prevádzkovať aj samostatne.

Centrálny vetrací systém Vitovent 300-W.
Centrálny vetrací systém Vitovent 300-W. | Zdroj: Viessmann

Vetranie bez energetickej straty

Predovšetkým v novostavbe so vzduchotesným plášťom je nevyhnutné využívať moderný systém vetrania budov. Pri takomto vetraní sa však nestratí takmer žiadne drahocenné teplo!

Vitovent 300-W totiž naozaj dokáže zaistiť vetranie takmer bez straty tepla – vždy, podľa konkrétneho prevedenia, sa vymení až 325 alebo 400 kubických metrov vzduchu za hodinu. Pritom získa integrovaný rekuperačný výmenník tepla v chladnom ročnom období až 92 % tepla obsiahnutého v odpadovom vzduchu späť a prenesie ho do čerstvého vzduchu. To šetrí náklady na vykurovanie.

Centrálny vetrací systém Vitovent 300-W, rez produktu.
Centrálny vetrací systém Vitovent 300-W, rez produktu. | Zdroj: Viessmann

Nechajte si poradiť u svojho odborného partnera firmy Viessmann alebo na www.viessmann.sk.