image 76961 25 v1
Galéria(5)

Nová kvalita za atraktívnu cenu

Partneri sekcie:

Nové kondenzačné kotly ponúkajú bezkonkurenčne veľa. Okrem toho, že šetria peniaze i energiu, sú vysoko účinné, inteligentné a flexibilné. Ešte nikdy nebolo tak ľahké vstúpiť do sveta kondenzačných technológií.

Plynovy kondenzacny kotol Gepard Condens znacky Protherm
Novy kotol Gepard Condens sa hodi do kazdeho interieru Protherm
Kotol Gepard Condens znacky Protherm 1
Gepard Condens zostava pravy B60Z

Vysokú účinnosť za vynikajúcu cenu môžete očakávať od nového radu kotlov Gepard Condens značky Protherm. Pozostáva z najmodernejších kondenzačných kotlov na vykurovanie i prípravu teplej vody.

Krok do budúcnosti vykurovania

Či už bývate v dome alebo byte, máte malú či veľkú rodinu, vykurovanie prepojené s prípravou teplej vody alebo bez, vybrať si môžete spomedzi širokého portfólia kotlov Gepard Condens s výkonmi 12, 18 a 25 kW. Ide pri tom o najlepšiu voľbu pri výmene starého nekondenzačného kotla za nový, i pri výbere vykurovania do novostavby. To vám potvrdia aj vaši známi. Kotly značky Protherm sú totiž podľa štatistík v súčasnosti inštalované v každej druhej domácnosti na Slovensku. Nový kotol Gepard Condens prináša do domácností nielen teplo a komfort, predstavuje totiž investíciu za málo peňazí a zároveň veľmi dôležitý krok do budúcnosti.

Vysokú účinnosť za vynikajúcu cenu môžete očakávať od kotlov Gepard Condens značky Protherm.

Spĺňa prísne smernice ErP o energetickej účinnosti výrobkov, ktoré v rámci Európskej únie vstúpili do platnosti od septembra 2015. Prináša vysokú triedu energetickej účinnosti A pre kúrenie i prípravu teplej vody. Jedným z hlavných faktorov je pritom jeho maximálna flexibilita. Kotol má hydraulický blok novej generácie, ktorý je v tejto cenovej kategórii absolútne jedinečný. Úsporu prevádzkových nákladov zaručuje použitie vysokoúčinného čerpadla, ktoré v porovnaní s klasickými čerpadlami spotrebuje v priemere ročne až o 75 % menej elektrickej energie. Srdcom radu kotlov Gepard Condens je nový výmenník tepla, ktorého konštrukcia bola inšpirovaná automobilovým priemyslom. Výmenník vďaka tomu podáva vynikajúci výkon a umožňuje veľmi účinnú prevádzku kotla.

Elegantnú zostavu tvorí kotol Gepard Condens s nepriamo ohrievaným zásobníkom B60Z.

Elegantnú zostavu tvorí kotol Gepard Condens s nepriamo ohrievaným zásobníkom B60Z.

V kuchyni, v sprche aj vo vani

S pomocou nového radu kotlov Gepard Condens si môžete doma navodiť výnimočný relax. Okamžite totiž dodá teplú vodu pre celú rodinu, či už prietokovým spôsobom alebo pomocou externého zásobníka podľa typu kotla.

Máme pre vás účinné tipy, ako to docieliť:

  • Pre náročné viacgeneračné domácnosti je ideálnou voľbou kotol Gepard Condens s externým 117 l stacionárnym zásobníkom Protherm  FE 120 BM. Ak máte radi plnú vaňu, spolu s dlhotrvajúcou sprchou a spotrebujete tak doma množstvo teplej vody, je to veľmi účinné riešenie.
  • Veľmi šikovné a praktické riešenie ohrevu vody predstavuje kotol Gepard Condens v kombinácii so zásobníkom Protherm WE 100 ME. Ide o závesný zásobník s nepriamym ohrevom s objemom 91 litrov. Voda sa ohrieva prietokom vykurovacej vody cez špirálový rúrkový výmenník vo vnútri zásobníka. V zásobníku je zabudovaná 2 kW výhrevná elektrická špirála ako dodatočný spôsob ohrevu.
  • Dlhá životnosť, menší rozmer a veľmi dizajnový vzhľad. To sú jedinečné vlastnosti zostavy kotla Gepard Condens so zásobníkom Protherm WEL 75 ME. Tento závesný vrstvený zásobník pripravuje teplú vodu cez doskový výmenník kotla Gepard Condens vo verzii s prietokovým ohrevom teplej vody. Čistý objem zásobníka je 76 litrov, pričom zaistí aj dostatočne rýchle opätovné nahriatie vody. Táto kombinácia je vhodná pre prípady, ak je požadovaná zvýšená dodávka teplej vody prevyšujúca možnosti prietokového ohrevu teplej vody samotným kotlom. Zásobník má tiež zabudovanú výhrevnú elektrickú špirálu 2 kW – ako dodatočný spôsob ohrevu – zaručujúci trvalý komfort dodávky teplej vody.
  • Elegantnú zostavu tvorí kotol Gepard Condens s nepriamo ohrievaným zásobníkom B60Z. Tento zásobník s objemom 58 litrov je v dizajne kotla a dokáže upokojiť aj náročného zákazníka. Podľa dispozičných možností je možné ho umiestniť pod kotol prípadne vedľa kotla vpravo alebo vľavo. Elegantný kryt schová prepojenie kotla so zásobníkom a vytvorí z nich jeden celok.

Kotol Gepard Condens spĺňa prísne smernice ErP o energetickej účinnosti výrobkov.

Kotol Gepard Condens spĺňa prísne smernice ErP o energetickej účinnosti výrobkov.

Nový kondenzačný kotol Gepard Condens sa hodí do každého interiéru.

Nový kondenzačný kotol Gepard Condens sa hodí do každého interiéru.

Viac sa o novom kotle a o možnostiach jeho zostáv dozviete na www.protherm.sk

Zdroj foto: Protherm
ZDROJ: PR článok spoločnosti Vaillant Group Slovakia, s.r.o.