SYSTEMAIR rozšíril ponuku vetracích jednotiek

Príklad zabudovania jednotky a kombinácia s odsávačom pár typ 392-10/B

Predstavujeme nové vetracie jednotky z rodiny SAVE - SAVE VTR 100/B a 150/B.

SAVE VTR 100/B a VTR 150/B sú nové vetracie jednotky s vrchným pripojením určené na skrytú montáž do kuchynskej linky nad sporák alebo varnú dosku. Disponujú rotačným rekuperátorom so vstavaným snímačom vlhkosti a sú vhodné na vetranie menších domov a bytov s podlahovou plochou do 100 m2 resp. 115m2.

Samozrejmosťou je použitie EC motorov pri ventilátoroch ale aj na pohon samotného rekuperátora. Na spodnú časť jednotiek je možné inštalovať jeden z troch typov odsávačov pár Systemair, ktoré sa pripájajú k regulačnému systému jednotky. Obavy zo zanášania rekuperátora odsávaným vzduchom mať nemusíte – vzduch z odsávača pár je vedený obtokom.

Jednotka SAVE VTR 150/B
Jednotka SAVE VTR 150/B |

Dvojitý izolovaný plášť jednotiek je vyrobený z pozinkovaného oceľového plechu (bez farebnej úpravy) a je vyplnený vrstvou tepelnej a protihlukovej izolácie z minerálnej vlny hrúbky 30mm. Vďaka plynulej regulácii otáčok rotačného rekuperátora je možné presne ovládať teplotu vzduchu aj vlhkosť v priestore.

Dosiahnutie energetickej triedy A je možné s použitím dodatočného príslušenstva na ovládanie jednotky na základe aktuálneho dopytu.

Ovládací panel SAVE Touch
Ovládací panel SAVE Touch |

Jednotky sú vybavené inteligentným vstavaným regulačným systémom s dotykovým panelom SAVE Touch. Pre nadradené ovládanie môže byť použitý komunikačný protokol Modbus/RS-485 alebo Modbus/TCP/IP cez prístupový internetový modul (IAM).

Vďaka modulu IAM je možné jednotku ovládať aj pomocou aplikácie pre smartfóny cez Systemair Cloud. Aplikácia Home Solution by Systemair je k dispozícii pre operačné systémy IOS a Android.

Hlavné vlastnosti:

  • Vysoko účinný rotačný rekuperátor s variabilnými otáčkami
  • Úsporné RadiCal-ventilátory s EC technológiou, nízkym SFP a nízkou hlučnosťou
  • Funkcia riadenia prenosu vlhkosti do prívodného vzduchu (zmenou otáčok rekuperátora) na minimalizáciu kondenzácie v zimnom období
  • Regulácia podľa dopytu štandardne podľa snímača vlhkosti v odvodnom vzduchu
  • SAVE Touch regulácia s farebným dotykovým panelom pre jednoduchšie ovládanie
  • Pripojovacia el. krabica / svorkovnica mimo jednotky pre uľahčenie montáže
  • Modbus komunikácia cez RS485 ako štandard
  • Internetová komunikácia cez Systemair cloud (modul IAM dostupný ako príslušentvo)

Viac informácií nájdete na stránke www.systemair.sk

Komentáre