Interiér tlačiarne
Galéria(9)

Interiér tlačiarne ožil vďaka sýtym farebným odtieňom

Na ozvláštnenie pracovného prostredia polygrafickej tlačiarne stačilo pár ťahov štetca.

Polygrafická tlačiareň je miesto, kde dostáva finálnu podobu veľa tvorivých projektov. Majiteľ tlačiarne si preto prial, aby renováciou výrobnej prevádzky vzniklo pracovné prostredie, ktoré je nielen praktické, ale aj kreatívne. „Vo výrobnej hale idú stroje takmer nepretržite. Preto sme hľadali riešenie, ktoré by bolo funkčné a zároveň príťažlivé pre našich klientov a pracovníkov,“ vysvetľuje Marek Bobák, riaditeľ tlačiarne 2Impress.

Po predchádzajúcich skúsenostiach sa rozhodol pre náterovú farbu DURSILITE od spoločnosti Mapei. Aj napriek vysokej prevádzkovej záťaži sa rozhodol vymaľovať steny bielou farbou, ktorá je veľmi sviežo doplnená farebnými detailmi. Priznané nosné trámy sa vymaľovali striedavo čiernou, modrou, žltou a ružovou farbou. Sú to základné farby farebného modelu CMYK a zároveň reprezentujú dizajn manuál spoločnosti.

Polygrafická tlačiareň 2Impress 6
Polygrafická tlačiareň 2Impress 7
Polygrafická tlačiareň 2Impress 5
Polygrafická tlačiareň 2Impress 2
Polygrafická tlačiareň 2Impress 3
Polygrafická tlačiareň 2Impress 4
Polygrafická tlačiareň 2Impress 8
Polygrafická tlačiareň 2Impress

„Okrem jednoduchej údržby oceňujem aj výbornú kryciu schopnosť a sýtosť farieb. Veď to je presne to, s čím pracujeme a čo nás charakterizuje,“ hodnotí pán Bobák.

Farba vhodná aj do interiéru s vysokou záťažou

Náterová farba DURSILITE vyniká schopnosťou odpudzovať zachytávanie nečistôt, takže steny zostávajú čisté v priebehu mnohých rokov. Okrem toho je charakteristická dokonalou krycou schopnosťou, ktorá umožnila jednoduchým spôsobom prekryť škvrny od nečistôt. Ďalším benefitom je jej dobrá umývateľnosť, ktorá bola v priestoroch tlačiarne veľmi vítaná.

Polygrafická tlačiareň 2Impress 5

Náterová farba DURSILITE vytvára vďaka špeciálnemu zloženiu kompaktný, vysoko odolný film so schopnosťou zabrániť špine penetrovať do povrchu. Vzniknuté škvrny sa jednoducho odstránia špongiou. „S náterovými farbami DURSILITE máme už skúsenosť, a preto vieme, že sa netreba zľaknúť vyššej ceny produktu. Nakoniec neminiete viac ako pri inej značke, pretože pri farbe Dursilite stačí jeden penetračný náter a potom dva nátery farbou. Pri tlači sa na stenách môžu nebadane usádzať drobné nečistoty, ktoré sa časom prejavia vo veľkom. Chceli sme predísť častému maľovaniu, ktoré nás dočasne obmedzuje na prevádzke, a preto sme siahli rovno po kvalite,“ dodáva pán Bobák.

Polygrafická tlačiareň 2Impress 6

Vďaka jednoduchej aplikácii a dostatočným dvom náterom sa predlžuje celková životnosť farby a nenavyšujú sa finančné náklady do budúcej investície.

www.mapei.sk