Galéria(6)

Inteligentná kuchyňa od jednej značky

Výstavný stánok znáčky Siemens na veľtrhu EuroCucina predstavil výhody inteligentnej kuchyne, (eko)systému prepojených spotrebičov. Prostredníctvom inovatívnych technológií umožňujú zlepšiť každodenný život.

Prvá rúra s funkciou rozpoznávania potravín

Umelá inteligencia (AI) sa stále viac presadzuje v každodennom živote. Stretávame sa s ňou v rôznych odboroch, prístrojoch a spotrebičoch, dokonca aj pri varení. Značka Siemens predstavila novú funkciu pri modeli zabudovateľnej rúry s integrovanou kamerou a umelou inteligenciou. Najnovšie dokáže táto rúra automaticky rozpoznať približne 40 rôznych pokrmov a ich počet sa bude prostredníctvom ďalších aktualizácií priebežne zvyšovať.

Zdroj: BSH domáci spotřebiče

Okrem rozpoznania pokrmov má rúra s kamerou rad ďalších užitočných funkcií, napríklad senzor stupňa upečenia Browning Sensor. Na stupnici od 1 do 5 sa dá jednoducho zvoliť, ako veľmi prepečená a chrumkavá má byť pizza, lasagne, žemle alebo croissanty. Nemusíte teda pokrm priebežne kontrolovať. Pokiaľ ale chcete, môžete sa do rúry jednoducho pozrieť v aplikácii Home Connect na svojom mobilnom telefóne alebo tablete bez toho, aby ste ju otvárali a vypúšťali teplo von.

Varné dosky s presnou reguláciou teploty

Varné dosky Siemens sú najnovšie vybavené novým senzorom smaženia fryingSensor Pro, s ktorým sa dá vybrať z 11 stupňov teploty v rozmedzí 70 až 220 °C. Najnižšia teplota 70 °C je ideálna na rozpúšťanie čokolády alebo masla, 110 až 120 °C sa odporúča napríklad na redukciu omáčok. Pokiaľ si prajete osmažiť zeleninový pokrm na olivovom oleji bez toho, aby ste ho prepálili, zvoľte 140 °C. Zemiakové placky budú dokonale chrumkavé pri smažení s teplotou 220 °C. Senzor udržiava konštantnú teplotu panvice bez toho, aby sa jedlo pripálilo. Nové je i tlačidlo Obľúbené, ktoré sa dá použiť na uloženie ďalších funkcií alebo na aktiváciu prepojených spotrebičov. Krátkym stlačením tlačidla sa napríklad môže spustiť zoznam obľúbených skladieb, zatiaľ čo ohrevná zásuvka predhreje riad a deti k večeri privolá iná farba svetla v izbičke. Aplikácia Home Connect a IFTTT umožňuje jednoduché zadávanie vlastných scenárov podľa individuálnych potrieb a prianí.

Zdroj: BSH domáci spotřebiče

Ďalšia zaujímavosťou boli novo dostupné dizajnové chladničky s najvýkonnejším výrobníkom ľadu na európskom trhu. Nový model má zabudovateľný systém na rýchlu výrobu ľadu a jednoducho a rýchlo pripraví drvený ľad, ľadové kocky či chladenú filtrovanú vodu. Stačí len stlačiť tlačidlo, pretože prívod vody zaisťuje pevná prípojka s filtrom. Denne vyrobia až 5 kg ľadu, čo stačí približne na 30 pohárov (220 ml).

Zdroj: BSH domáci spotřebiče

Vďaka tomuto impozantnému výkonu ide o najúčinnejší systém na európskom trhu. Interiér, navyše, odkrýva ďalšie praktické aspekty: vďaka inovatívnym riešeniam sa dá úložný priestor individuálne prispôsobiť požiadavkam na skladovanie. Rebríkový systém s individuálne nastaviteľnými policami a viacúčelová polica umožňujú veľmi flexibilné využitie. Dve XXL zásuvky hyperFresh zaručia ideálne podmienky na uchovanie ovocia a zeleniny vďaka možnosti riadenia vlhkosti, alebo skladovanie mäsa a rýb pri teplote blízko 0 °C. Celková kapacita tohto modelu je neuveriteľných 574 litrov.

Zdroj: BSH domáci spotřebiče

Kompletnú ponuku spotrebičov Siemens nájdete na www.siemens-home.bsh-group.com

Zdroj: PR článok BSH domáci spotřebiče s.r.o