Green Atrium: Zelený projekt v Ružinove

Spoločnosť KLIMAK bude súčasťou ďalšieho zaujímavého rezidenčného projektu v Bratislave - Ružinov s názvom Green Atrium. V rámci našich profesií budeme na tomto projekte dodávať vzduchotechniku, chladenie aj vykurovanie.

Ide o polyfunkčný objekt zložený z 3 blokov do tvaru písmena U, ktorý uprostred vytvára „zelené átrium“. Objekt sa priamo v centre mesta s kompletnou občianskou vybavenosťou a výbornou dostupnosťou na diaľničný obchvat. V objektoch sa bude nachádzať celkovo 83 bytových jednotiek, 11 apartmánov a niekoľko retailových prevádzok (kaviareň, fitness centrum a iné), a až 2 000 m2 zelených plôch.

Zdroj: green atrium

Samotný projekt kladie dôraz na nízke náklady spojené s užívaním bytov, na ktoré využíva práve obnoviteľné zdroje, napríklad vodu z dvoch studní, ktorou sa bude aj chladiť aj vykurovať. Zároveň sa prezentuje ekologickými riešeniami, zelenými strechami a predovšetkým modernými technológiami chladenia a vykurovania – systémom BKT  čo je tzv. aktivácia betónového jadra – rozvody kúrenia/chladenia sú ukladané priamo pri betonáži, systém sála teplo/chlad priamo z betónu, čo je energeticky vysoko efektívne oproti bežným systémom. Tento systém budeme na projekt dodávať od spoločnosti Rehau.

Zdroj: green atrium

Hlavným zdrojom tepla budú 2 tepelné čerpadlá typu voda-voda od výrobcu Viessmann s výkonom až 222 kW. Teplo a chlad v bytoch budú riešené modernou smart zónovou reguláciou Nea Smart, rovnako od výrobcu Rehau.

Čo sa týka vzduchotechniky, tu budeme inštalovať systémy značky Ventra, konkrétne pôjde o 2 prívodné zostavy s celkovým výkonom 2 765 m3/h a na vetranie chránených únikových ciest použijeme 4 nástrešné ventilátorové jednotky viacerých typov s výkonom od 1400m3/h až po 7050 m3/h.

Zdroj: green atrium

Viac o ďalších aktuálnych projektoch, ktoré máme v realizácii sa dozviete na našej stránke: www.klimakslovakia.com/referencie/

Zdroj: KLIMAK, s.r.o.