Digitalizácia správy bytových domov – nepredstaviteľné sa stáva realitou. Bytové schôdze online bez zbytočných formalít

Zabudnite na neefektívne bytové schôdze s nízkou účasťou a zložitou administratívou. Zmeniť to chce startup resitech, ktorý prináša digitálnu transformáciu do bytových domov. Sľubuje efektívnejšiu komunikáciu pre všetkých správcov, vlastníkov bytov aj developerov. Táto slovenská platforma zožala úspech už aj v Dubaji.

Domové schôdze sú často časovo a organizačne náročné. Ak ešte k tomu tieto schôdze neprinášajú svoje výsledky, ľudia sú z nich znechutení a riešenie domových otázok sa naťahuje aj mesiace.

Jednoduchšia komunikácia aj elektronické hlasovanie

Základnú filozofiu platformy objasňuje CEO resitech-u Tomáš Paciga: „Správcovi uľahčuje agendu, obyvatelia bytového domu majú zas všetky informácie na jednom mieste.“  Správcovský nástroj je určený nielen pre vlastníkov bytov, ale aj pre developerov, správcovské spoločnosti i SVB. resitech digitalizuje procesy pri správe bytových domov, a tak zefektívňuje komunikáciu aj administratívu.

Resitech dotykové panely
Resitech dotykové panely | Zdroj: Resitech

Digitalizácia, ktorá ušetrí čas správcom a pomôže developerom

Elektronické hlasovanie, hlásenie odstávok, obmedzení, digitálna nástenka či nahlasovanie porúch. To je len niekoľko z benefitov, ktoré uľahčia prácu správcom bytových domov v novej aplikácii od resitechu.

Ľahšie osloviť nových zákazníkov pomôže aj developerom. „Vyvinúť funkčnú platformu stojí mnohých developerov čas aj peniaze. Ušetriť vďaka našej platforme môžu obe strany, a to za zlomok ceny,“ vysvetlil jej výhody T. Paciga. Plusom je aj lepší kontakt so zákazníkom, s ktorým sme neustále v spojení bez osobného kontaktu, kedykoľvek a kdekoľvek.

Resitech tím
Resitech tím | Zdroj: Resitech

Všetky informácie na jednom mieste aj pre vlastníkov bytov

Nič netreba inštalovať. Všetky informácie o bytovom dome budú prehľadne na jednom mieste. Vďaka dômyselnej archivácii dokumentov a informácií sa nestratí žiaden mail ani dôležitý dokument. Rovnako tak sa podporuje bežná komunikácia oznamov v susedskej komunite.

Resitech tím v akcii
Resitech tím v akcii | Zdroj: Resitech

Zameranie sa na riešenie konkrétnych tém

Vďaka digitalizácii správy bytových domov bude umožnené aj elektronické hlasovanie. Tvorcovia aplikácie deklarujú nielen vyššiu účasť, ale aj právoplatnosť hlasovania. Prostredníctvom aplikácie resitech sa účasť na hlasovaní zvýšila až na 90 % obyvateľov bytových domov.

Výhody elektronického hlasovania sú nesporné. „Riešia sa konkrétne problémy v bytových domoch,“ tvrdí Paciga. Systém navyše automaticky vyhodnotí výsledky hlasovania v .pdf súbore, ktorý stačí už len priložiť k zápisnici a legislatívne podmienky pre platnosť hlasovania sú splnené. Pri elektronickom hlasovaní navyše odpadá povinnosť manuálneho vyhodnocovania hlasovania a výsledky sú k dispozícii okamžite.

Prehľadné a rýchlo dostupné informácie

 Pre tých, ktorí nemajú smartfón, je k dispozícií dotykový interaktívny panel priamo v priestoroch ich bytového domu. Nahradí nielen klasickú nástenku, ale vlastníci bytov tu nájdu na jednom mieste aj všetky aktuálne a komplexné informácie o ich bytovom dome. Výhodou je, že aplikáciu si viete vyskúšať na prvý mesiac zadarmo.

Viac informácií nájdete na www.resitech.sk.

Zdroj: PR článok resitech s. r. o.