Belimo: optimálne pohodlie v miestnosti vďaka spoľahlivej distribúcii energie

Nový rad výrobkov bezúdržbových energetických zberných potrubí Belimo umožňuje efektívnu a spoľahlivú distribúciu energie. Energetické rozdeľovače pozostávajúce z rozdeľovačov z nehrdzavejúcej ocele a guľových ventilov poskytujú široký výber motorizovaných riešení. To ponúka rôzne možnosti nielen vo fáze plánovania, ale aj pri aplikáciách kúrenia a chladenia.

Vďaka charakterizovaným regulačným ventilom s rotačnými aktuátormi je spotreba energie nižšia ako pri bežných tepelných rozdeľovačoch s elektrotermickými aktuátormi guľového ventilu. Vďaka charakterizovanému regulačnému ventilu v energetickom zbernom potrubí sa dá spoľahlivo zabrániť aj internému úniku v uzavretých podmienkach. To znamená, že spotreba energie aj prevádzkové náklady sa udržateľne znižujú.

Zdroj: BELIMO Automation Handelsgesellschaft

Charakterizované regulačné ventily ponúkajú jednoduchú zásuvnú montáž bez použitia nástroja. Vďaka jednoduchému nacvakávaciemu systému nie je potrebné použiť nástroje ani na pripevnenie nosníkov potrubia k uchytávacím koľajniciam. Energetické zberné potrubia od spoločnosti Belimo je možné na požiadanie dodať aj v predmontovanom stave s príslušnou súpravou uzatváracích ventilov, pripojovacou zástrčkou a požadovaným programovaním. Tým sa znižuje náročnosť montáže a uvádzania zariadení do prevádzky.

02 DSC2663
Zdroj: BELIMO Automation Handelsgesellschaft

Spoločnosť Belimo Group je globálnym trhovým lídrom v oblasti vývoja, výroby a predaja regulačných zariadení na energeticky efektívnu reguláciu vykurovacích, ventilačných a klimatizačných systémov. Hlavným poľom pôsobnosti spoločnosti sú aktuátory klapiek, regulačné ventily, snímače a merače. Spoločnosť zaznamenala v roku 2021 tržby vo výške 765 miliónov švajčiarskych frankov a má približne 2 000 zamestnancov.

Informácie o spoločnosti a jej produktoch sú dostupné na internetovej stránke www.belimo.com.

Zdroj: BELIMO Automation Handelsgesellschaft

Akcie spoločnosti BELIMO Holding AG sú od roku 1995 obchodované na burze SIX Swiss Exchange (BEAN).

BELIMO Automation Handelsgesellschaft m.b.H.
Brunner Straße 63/20
A-1230 Wien
www.belimo.sk

Zdroj: BELIMO Automation Handelsgesellschaft m.b.H.