Zelené nosníky, ktoré veľa znesú

DELTABEAM Green Auditorium roof 1
Zdroj: Peikko Slovakia

Firma Peikko uviedla na trh nový typ oceľového nosníka DELTABEAM® GREEN. Je to nová verzia rokmi overeného systému na budovanie tenkých bezprievlakových stropov, ktorá je ohľaduplnejšia k životnému prostrediu.

Ponúka rovnaké benefity ako systém DELTABEAM®: teda veľký rozpon nosných prvkov, flexibilné otvorené priestory, tenšie stropy, rýchlejšiu a bezpečnejšiu výstavbu, úsporu materiálu, zabudovanú výstuž proti požiaru, menšiu plochu fasády alebo viac poschodí so zachovaním celkovej výšky budovy.

HC DELTABEAM green
Zdroj: Peikko Slovakia

Dopad výroby nového typu nosníka na životné prostredie je v porovnaní s tradičnými oceľovými produktmi výrazne nižší. Napríklad produkcia CO2 je vďaka využívaniu energie z obnoviteľných zdrojov nižšia až o 50 %. Viac ako 90 % materiálu použitého pri výrobe pochádza z recyklovaných zdrojov. Vďaka umiestneniu výrobného závodu Peikko v Kráľovej nad Váhom je minimalizovaný aj dopad logistiky a transportu na produkciu emisií.

DELTABEAM Green Sandnes Norja 5
Zdroj: Peikko Slovakia

Nakoľko sa stavebný priemysel a budovy podieľajú približne tretinou na globálnej produkcii odpadu, DELTABEAM® GREEN sa môže stať jedným z krokov k ekologickejšej a udržateľnejšej výstavbe. Produkt je aktuálne k dispozícii len v Škandinávii, prvé dodávky do Európy sa predpokladajú koncom roka 2020.

Podrobnosti o systéme modulárnej výstavby s komponentmi Peikko nájdete na www.peikko.sk/deltabeam