Inštalácia vinylu vo vlhkom prostredí

LVT 2

Luxusné vinylové dielce ponúkajú výhodu vysokej odolnosti, estetiky a zjednodušenia rekonštrukčných prác. Mapei má riešenie pre ich bezpečnú inštaláciu vo vlhkom prostredí.

Vinyl sa vďaka širokému výberu motívov skvele hodí takmer kamkoľvek. Podlahy z vinylu (a tiež obklady na stenu) sú univerzálne. Využiť ich možno v obývačke, kancelárii, kúpeľni a vďaka Mapei technológiám dokonca aj v sprchových kútoch.

Systém vyvinutý pre inštaláciu luxusných vinylových dielcov (luxury vinyl tiles – LVT) je ideálnym riešením na obnovu stien a podláh v kúpeľniach a prostredí s častým kontaktom s vodou. LVT spoľahlivo nahradia nielen dlažbu, plnohodnotne zastúpia aj keramické obklady.

Blesková rekonštrukcia

LVT ponúka neoceniteľnú výhodu aj pri rekonštrukcii. Renováciu kúpeľne možno zvládnuť aj bez búrania, stavebného odpadu a hluku. Výhodou je možnosť inštalovať vinyl priamo na už existujúci keramický obklad. LVT sú vodoodolné, použiť ich možno aj priamo v sprchovom kúte, avšak len za predpokladu, že súčasný podklad je funkčný a plní si hydroizolačnú funkciu. To zásadne urýchľuje a zjednodušuje postup stavebných prác.

Luxusné vinylové dielce 3

Systém Mapei pre inštaláciu LVT

Väčšina LVT dielcov je oproti bežne používanému PVC navyše tvrdšia a teda odolnejšia. To v kombinácii so systémom Mapei na inštaláciu LVT vo vlhkom prostredí bude poistkou spokojnosti s výsledkom po dlhý čas.

Pri inštalácii LVT sa nezaobídete bez týchto produktov Mapei: vyrovnávacej stierky Planiprep 4 LVT, lepidla Ultrabond Eco MS 4 LVT a Ultrabond Eco MS 4 LVT Wall, škárovacej malty Kerapoxy 4 LVT, ktorá ochráni škáry v obklade pred vodou a vznikom plesní. Dôležitý je aj finálny protišmykový náter Mapecoat 4 LVT, ktorý má matný alebo polomatný vzhľad a ochráni vinylové dielce pred opotrebením, chemikáliami a prípadným zažltnutím.

Luxusné vinylové dielce 2

O systéme na inštaláciu LVT vo vlhkom prostredí sa poraďte s odborníkmi Mapei telefonicky +421 917 403 600 alebo mailom na t.jariabka@mapei.sk.

www.mapei.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti M A P E I SK, s.r.o.

Komentáre