Partneri sekcie:

Nové série keramických obkladov a dlažieb od RAKO

Nové série keramických obkladov a dlažieb od RAKO

Česká značka RAKO pripravila na rok 2007 dvadsať nových sérií určených nielen do kúpeľní, ale aj pre podlahy a kuchyne. Dizajn kúpeľňových obkladov a dlažieb sa inšpiruje svetovým trendom zväčšovania formátov obkladov, ale najmä podlahových dlaždíc (až do rozmeru 45 × 45 cm).

RAKO prichádza aj s novým formátom obkladačiek 20 × 40 cm, vhodným na kombináciu horizontálneho i vertikálneho kladenia. V inováciách sa objavili aj tri typy nových mozaík – pretkávaná mozaika kombinuje prepletané pásiky veľkosti 2,3 × 7,3 cm, druhá jednoduchá mozaika s rovnakých rozmerom pásikov sa ukladá „na väzbu“, tretí variant mozaík úspešnej staršej série City pridáva klasickému drobnému štvorčeku pásiky 2,3 × 7,3 cm položené „na väzbu“.

Do kúpeľní prichádza aj moderný damaskový štýl s veľkoplošnými kvetinovými vzormi (napr. pri sérii Dolce Vita, Sidney, Orchidea), ktorý ozvláštňuje priestor kúpeľne alebo pri použití na väčších plochách vytvára nástenné obrazy. Podlahy sa v tomto roku vyznačujú novými odtieňmi červenej, modrej, šedej či metalickým povrchom a trblietavým efektom. Modernou je kombinácia jemnej ružovej so svetlou zelenošedou alebo podlahy s dizajnom kože.

Spoločnosť LASSELSBERGER ponúka pod značkou LB OBJECT aj objektovú keramiku, ktorá predstavuje modulárne systémy jednofarebných obkladačiek série Color One, ale i hutné glazované dlaždice série Color Two. Objektová keramika obsahuje kompletný sortiment vysoko slinutých neglazovaných dlaždíc Taurus pre dlažby komerčných a vysoko namáhaných nekomerčných objektov. Nové série sú k dispozícii u slovenských predajcov.

Kontakty na nich nájdete na www.rako.cz.

Zdroj: LASSELSBERGER
Foto: RAKO