Partneri sekcie:
  • OSMA
  • STAVMATSTAVEBNINY

Päť dôvodov na použitie smartfónov CAT pri práci

Päť dôvodov na použitie smartfónov CAT pri práci

Ak pravidelne pracujete vo vonkajšom prostredí, viaceré faktory, ktoré vplývajú na životnosť našich telefónov, môžu byť pre vás postrachom. Priamy slnečný svit, extrémne teploty či naopak, výdatné letné dažde sú záťažou nielen pre vás, ale aj pre váš smartfón.

Ak smartfón ponecháte v bezpečí vrecka nohavíc alebo kdesi na chládku, pravdepodobne nástrahy tohto ročného obdobia prežije. Ak ho však ponecháte niekoľko hodín v zaparkovanom aute pri teplotách často presahujúcich štyridsiatky, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu batérie aj samotného zariadenia. Extrémna teplota tiež môže viesť k poruche dotykového displeja a ovládanie telefónu bude oveľa náročnejšie, ak nie priamo nemožné. Pri náhlych zmenách teploty sa problémom stáva aj kondenzácia vlhkosti. Toto však neplatí pre odolné smartfóny CAT, tie sú do extrémnych podmienok ako stvorené a ľahko ukážu, čo je v nich. Nasledujúcich päť vlastností dokazuje, prečo sú smartfóny CAT vždy vrcholom vo svojej triede.

Absolútna funkčnosť pri extrémnych teplotách
V našich zemepisných šírkach nie je počas leta výnimkou teplota presahujúca 30°C. Pre bežné smartfóny je to skutočné riziko úplne mimo ich ligy. Telefóny sa prehrievajú a trpí okrem základných komponentov aj batéria. Toto prostredie však pre smartfóny CAT S31, S41 či CAT S61 nepredstavuje žiadny problém. Tieto odolné telefóny pracujú bez problémov pri teplotách v rozsahu -25 °C až +55 °C, bez akýchkoľvek obmedzení. Ak svoj telefón ponecháte v lete na priamom slnečnom svetle, nemusíte sa o neho báť. Oba smartfóny majú certifikáciu Mil-Spec 810G a budú pracovať naďalej aj v extrémnych teplotách.

Šikovní pracanti
Batérie bežných smartfónov neodolajú horúcim teplotám. Prinajlepšom telefón ešte viac prehrievajú, čím dochádza k jeho spomaleniu alebo úplnému znefunkčneniu. Smartfóny CAT odolávajú vysokým teplotám (až do +55 °C), ale zároveň poskytujú vynikajúcu kapacitu batérie (až 5 000 mAh pri smartfóne CAT S41). Pracujú ťažko, ale inteligentne: predinštalovaný personalizovaný obchod s aplikáciami pre profesionálov vám zabezpečí všetky nástroje, ktoré pre svoju prácu potrebujete, či už vodováhu, prevodník jednotiek alebo vymeriavanie pomocou fotoaparátu.

Obsluha s nasadenými rukavicami
Ak v lete často pracujete s nasadenými pracovnými rukavicami, bežné displeje vám neumožnia pohodlnú obsluhu. Kým si vyzlečiete rukavice, volajúci už dávno položil, pretože celý proces vám trval príliš dlho. So smartfónmi CAT S31, CAT S41 a CAT S61 sa tomu vyhnete vďaka podpore obsluhy s nasadenými rukavicami. Táto inovatívna funkcia vám umožňuje používať smartfón v rukaviciach. Ďalšou výhodou smartfónov CAT je lepšie držanie čo vedie k výrazne menším nebezpečenstvám pádu.

Odolnosť voči nárazom
Ak sa vám aj smartfón v zhone vyšmykne z rúk alebo ak vypadne z kabíny až na tvrdú betónovú zem, nemusíte sa obávať. S certifikáciou Mil-Spec 810G a sklom Corning Gorilla Glass s extrémnou odolnosťou voči rozbitiu odolá smartfón aj veľkým pádom a nárazom. Časy, v ktorých ste odpočítavali pracovnú dobu pohľadom na praskliny na displeji smartfónu, sú preč. Nezničiteľné telefóny CAT S31 a CAT S41 sú skutočnými členmi rodiny Caterpillar a ostávajú verné jej tradíciám – jednoducho sú na to postavené.

Odolnosť voči vode nielen v daždi
Smartfóny, ktoré sa používajú pri práci v teréne, musia odolať nielen nepohodlným teplotám, ale aj kvapalinám rôznych typov. Vo všeobecnosti je to najmä voda vo všetkých skupenstvách. Na stavbe, v poľnohospodárstve a v logistike je brodenie sa mlákami vody a bahna na dennom poriadku. V ťažkom priemysle sa stretnete s olejom, prachom a nečistostami, počas renovácií s farbami. Ak sa chcete na svoj smartfón spoľahnúť aj v takýchto rizikových prostrediach, dbajte na správnu certifikáciu. Tú najlepšiu ochranu zabezpečujú iba certifikácie IP68 a Mil-Spec 810G a práve nimi sa smartfóny CAT S31, CAT S41 a CAT S61 odlišujú od svojej konkurencie. Len ťažko nájdete odolnejšieho a spoľahlivejšieho partnera na prácu vonku v chlade.