Partneri sekcie:
  • Peikko
  • Vaillant
  • STAT_KON
  • SKSI

Akumulátorová viazačka je efektívnou alternatívou k ručnému viazaniu oceľovej výstuže

image 91339 25 v1

Stavebníctvo neustále hľadá nové spôsoby, ako zlepšiť stavebné postupy a tak znížiť časovo najnáročnejšie časti výstavby. Jeden z procesov často vykonávaný ručne a teda zdĺhavo je viazanie oceľovej výstuže. Uvedenie na trh viazacieho prístroja výstuže znamená začiatok novej- nákladovo efektívnejšej éry.

Akumulátorová viazačka je efektívnou alternatívou k ručnému viazaniu oceľovej výstuže od spoločnosti Kyocera Unimerco Fastening A/S. Vývoju produktu sa spoločnosť venovala dostatočne dlhý čas, vďaka čomu dosiahla, že viazačka je rýchla, spoľahlivá a za dostupnú cenu. Spoločnosť je zapojená do obchodnej činnosti v oblasti viazania výstuže už viac ako desať rokov, čím nazbierala široké znalosti vďaka ktorým si je istá, že nová generácia spĺňa všetky požiadavky tohto segmentu stavebnej výroby. Výsledkom je prístroj na viazanie výstuže, ktorý je v porovnaní s konvenčnými metódami viazania výstuže až päťkrát rýchlejší (<0,9sek na 1 spoj) a zároveň zabezpečuje stálu kvalitu spojov. Ponúka oveľa lepšie pracovné podmienky pre pracovníkov na stavbe a vďaka jednoduchosti použitia umožňuje aj netrénovaným pracovníkom zvládnuť umenie pevného a konzistentného viazania len za pár minút. Viazačka betonárskej výstuže Tjep Re-Bar XP 40 bola uvedená na trh začiatkom leta v roku 2015 ako posledná, najmodernejšia verzia, ktorá dosahuje vysokú kvalitu za prijateľnú cenu. Výrobca podrobil túto generáciu niekoľkomesačnému vnútropodnikovému testovaniu v rôznych prostrediach a teplotách, po ktorých nasledovali náročné skúšky priamo na stavenisku.

Spätná väzba bola veľmi pozitívna, čo podčiarkuje užívateľskú prívetivosť a vysokú kvalitu prístroja. Problém pre prístroje používané v tomto odvetví boli vždy drsné podmienky prostredia, teda vlhko a prach, ktoré vstupovali do dôležitých častí prístroja. Vysoká spoľahlivosť viazačky Tjep Re-Bar XP je zabezpečená znížením počtu citlivých technológii a lepším tesnením tela viazačky. Okrem toho sa výrobca zameral na zlepšenie kvality najdôležitejších a najviac opotrebovávaných dielov. Medzi dôležité vlastnosti patrí novo vyvinutý bezuhlíkový otočný motor, lítium-iónové batérie a možnosť si zvoliť, či chcete používať 3 alebo 2 otoče pre viazanie spoja. Viazačka oceľovej výstuže je ekonomické a spoľahlivé riešenie umožňujúce rýchle prevedenie viazania na staveniskách a zároveň aj vo výrobniach prefabrikátov. Jednou z každodenných výhod je, že viazačka sa ovláda jednou rukou, takže pracovník na stavbe má druhú ruku voľnú na prípadné ukladanie výstuže. Celkové zlepšenie pracovných podmienok v kombinácii s rýchlosťou a pevnosťou viazacieho procesu má za následok veľmi rýchle vrátenie vstupných nákladov. Je štatisticky dokázané, že viazačka nahradí až štyroch pracovníkov s omnoho nižšími mesačnými nákladmi. Jej miesto je hlavne tam, kde potrebujete činnosť pôvodne trvajúcu napríklad jeden týždeň, zvládnuť za dva dni.

Vlastnosti Tjep Re-Bar XP 40 v číslach:
• rozmery (d x š x v): 293 x 100 x 284 mm
• hmotnosť: 2,3 kg
• pracovná hrúbka ocele: 12-40 mm
• počet otočov: 3 alebo 2
• až 5 krát rýchlejšia ako ručné viazanie
• stále opakujúce sa pevné spoje
• vysoká účinnosť a užívateľská prívetivosť
• prevádzka jednou rukou
• krátka návratnosť vložených investícií
• dodáva sa s dvomi lítium-iónovými batériami pre kontinuálnu prácu, nabíjačkou a 2 cievkami drôtu v pevnom plastovom kufríku

O spoločnosti Kyocera Unimerco.
Kyocera Unimerco Fastening dodáva široký sortiment upevňovacích riešení pre stavebný priemysel pod značkou TJEP, napr. klincovačky, sponkovačky, viazačky výstuže, kompresory a ich príslušenstvo. Už 50 rokov si spoločnosť vyberá a rozvíja ľahko ovládateľné a účinné upevňovacie nástroje. Značka je súčasťou skupiny Kyocera Unimerco group, ktorá bola založená v Dánsku v roku 1964 a pôvodne sa volala Unimerco. V roku 2011 všetky činnosti prevzala japonská Kyocera. Takto sa vytvoril ešte silnejší partner s väčšou škálou výrobkov, širokou sieťou firiem a distribútorov po celom svete.

Pre viac informácií: www.arved.sk

KategórieStavebná technika