Správny výber systému vetrania je zásadný

V dnešnej dobe prudko rastie dopyt po inštalácii systémov riadeného vetrania s rekuperáciou tepla. Ponúkať správne komponenty na vetrací systém, ktorý vždy funguje, vyžaduje veľké skúsenosti. Prečo teda siahnuť po riešení Zehnder?

Požiadavky na tieto systémy sú do značnej miery dané platnou legislatívou. Ponuka riešení, ktoré na prvý pohľad týmto požiadavkám zodpovedajú, je na trhu pomerne široká. Zehnder preto ponúka základné zhrnutie vlastného prístupu, ktoré stojí za úspechom švajčiarskej značky, najväčšieho európskeho výrobcu vetracích jednotiek s rekuperáciou tepla pre rodinné domy a byty s dlhou tradíciou.

Komfortné vetracie jednotky Zehnder – riešenie pre každý objekt a rozpočet. Systém komfortného vetrania s možnosťou predĺženej záruky 5 rokov bez cenového zvýšenia. | Zdroj: Zehnder

Skúsenosti sú nevyhnutné

Čoraz viac predpisov, noriem a rastúce požiadavky na výkonnosť a energetickú úsporu sťažujú nájdenie vhodných riešení aj snahu sa odlíšiť. Zehnder má rozsiahle skúsenosti vo vývoji, výrobe a distribúcii systémov vetrania a patrí k priekopníkom na trhu.

Jedine voľbou kvalitných vetracích jednotiek aj rozvodov vzduchu získa zákazník vo svojom rodinnom dome to, čo od systému vetrania očakáva = neustále čerstvý čistý vzduch. | Zdroj: Zehnder

Podpora a opora pre všetkých partnerov

Okrem základného poradenstva a spolupráce na návrhu a realizácii poskytujeme kvalitné servisné služby, a to v ktorejkoľvek fáze projektu aj po jeho ukončení. Odborníkom ponúkame vždy adekvátnu technickú podporu. Navyše vďaka rozsiahlej ponuke školení firmy Zehnder sa môže každý záujemca z radov partnerov –  od realizačných firiem cez obchodníkov až po architektov a projektantov –  stať expertom na komfortné vetranie a získať tak dodatočnú konkurenčnú výhodu.

Zehnder
Patentovaný antibakteriálny a antistatický hladký povrch Clinside výrazne znižuje usadzovanie prachu, zaisťuje čistú a hygienickú prevádzku. | Zdroj: Zehnder

Desatoro nielen pre zákazníkov

Pre naše partnerské firmy, ktoré pôsobia v každodennom kontakte s koncovými zákazníkmi, sme pripravili desať základných argumentov, prečo si vybrať systém komfortného vetrania s rekuperáciou tepla od firmy Zehnder.

  1. Kompletný systém. Komfortný pre všetkých zúčastnených – systém Zehnder poskytuje všetky potrebné prvky od jediného výrobcu. Perfektne zladené komponenty možno ľahko navrhovať, inštalovať, vykonávať ich údržbu a čistenie. Užívateľsky prívetivá obsluha poskytuje komfort pri každodennom ovládaní.
  2. Kvalita ventilačných jednotiek. Vetracie jednotky Zehnder presviedčajú prvotriednym vyhotovením, maximálnou energetickou účinnosťou, nízkou spotrebou a výnimočne tichým chodom. Dosahujú až 95 % účinnosti rekuperácie tepla.
  3. Optimalizácia vlhkosti. Unikátne entalpické výmenníky, ktoré môžu byť súčasťou takmer všetkých vetracích jednotiek, sú schopné odovzdávať vďaka špeciálnym membránam z odvádzaného vzduchu do privádzaného vzduchu nielen teplo, ale až 73 % vlhkosti.
  4. Zdravie predovšetkým! Originálne filtre Zehnder spĺňajú najprísnejšie kritériá normy „ISO ePM1“. Zabraňujú vdychovaniu tých najmenších častíc a tým významne prispievajú k zdraviu človeka.
  5. Hygienické rozvody. Patentovaný antibakteriálny a antistatický povrch vnútorných rozvodov Clinside výrazne znižuje usadzovanie prachu, zaisťuje čistú a hygienickú prevádzku.
  6. Žiadny prievan, skvelý dizajn. Dizajnové mriežky a ventily Zehnder sa hodia do akéhokoľvek interiéru. Nové ploché ventily ComfoValve Luna vďaka svojej inovatívnej konštrukcii s využitím tzv. Coandovho efektu zaisťujú extrémne tiché prúdenie vzduchu bez prievanu.
  7. Pre každý rozpočet. Zehnder ponúka širokú paletu výrobkov a individuálnych riešení vhodných pre každý rozpočet.
  8. Najdlhšia záruka. Na všetky prvky komfortného vetrania Zehnder možno získať predĺženú záruku 5 rokov, a to bez cenového zvýšenia.
  9. Bezplatný návrh. Technickí špecialisti firmy Zehnder bezplatne navrhnú ten najvhodnejší systém vetrania pre vybraný dom alebo byt podľa platných noriem vrátane cenovej ponuky s položkovým rozpočtom.
  10. Montáž a podpora. Zehnder ponúka špičkový servis pred aj po inštalácii, ktorý zahŕňa aj poradenstvo pred montážou vrátane obhliadky priamo na stavbe, kvalitnú inštaláciu a správne uvedenie do prevádzky.
„Hviezdicovito“ navrhnuté rozvody vzduchu, hladký vnútorný povrch vetracích rúrok Zehnder a prístup k všetkým súčastiam umožňujú jednoduché a dôkladné čistenie. | Zdroj: Zehnder

Záverom

Komfortné vetranie realizované s produktmi firmy Zehnder je optimalizované podľa požiadaviek odborníkov, projektantov a architektov, ale rovnako tak aj podľa potrieb koncových užívateľov.

Viac o prednostiach systému vetrania s rekuperáciou tepla i vlhkosti Zehnder

Zdroj: PR článok Zehnder Group Czech Republic s.r.o