privewoning avelgem holstra 3897 resize

Rodinná vila v Holandsku zaujala dômyselným tienením

V rodinnej vile v holandskom Eindhovene využili na chladenie a tienenie niekoľko dômyselných architektonických detailov spolu s produktami Renson a dokázali, že praktickosť a dizajn si rozumejú.

Prvé poschodie bez okien presahuje prízemie na južnej strane domu. Tento výčnelok spolu s dvoma strategicky vysadenými stromami zabraňuje tomu, aby slnko v najhorúcejšej častidňa svietilo priamo na okná prízemia.

Stratégie privádzajúce tieň do pobytového priestoru aplikované v stredomorských krajinách postupne prenikajú aj do severnejších geografických šírok.

privewoning avelgem holstra 3856 resize
Zdroj: Renson

Okenice sú rafinovane skryté za fasádnym obkladom A sú odolné proti vlámaniu, takže je možné nechať otvorené okná počas dňa, keď sú obyvatelia v práci. Súvislé lamely Linius, ktoré pokrývajú časť fasády, fungujú ako prídavný akcent k tehlám a sú za nimi umiestnené žalúzie.

Vďaka ventilačnému systému Renson C+ s prirodzeným prísunom čerstvého vzduchu cez vetracie otvory je pobyt v interiéri domu vždy príjemný.

privewoning avelgem holstra 3846 resize 2
Zdroj: Renson

Objekt je najlepším dôkazom toho, ako môžu ísť praktickosť a estetika ruka v ruke bez toho, aby bola jedna z nich uprednostňovaná. Pohrávanie sa s objemami a líniami prináša krásne detaily, čo v konečnom dôsledku robí architektúru architektúrou.

www.renson.sk

Zdroj: Renson