image 95004 25 v6
Galéria(4)

Systémy zasklievania zvyšujú komfort bývania

Partneri sekcie:

Zasklenie balkóna alebo lodžie sa stalo neoddeliteľnou súčasťou revitalizácie panelových sídlisk a stále častejšie majú oň záujem aj klienti z bytových či rodinných domov. Moderné systémy zasklievania v kombinácii hliníka a skla predstavujú veľmi elegantný spôsob, ako rozšíriť úžitkovú plochu bytu a umožniť celoročné využitie jeho vonkajšej časti. Zároveň chránia proti hluku, prachu, exhalátom a extrémnym teplotám, znižujú náklady na vykurovanie a zvyšujú bezpečnosť. Jednotkou medzi českými výrobcami systémov zasklievania s dosahom aj na Slovensko je spoločnosť ALUMISTR SE, ktorú jej švédsky majiteľ založil pred 16 rokmi v Hrušovanoch pri Brne.

vasvafoto
20160825
alumistr

Škandinávia má s ochranou otvorených obytných priestorov proti nepriazni počasia dlhodobé skúsenosti, ktoré sa podarilo preniesť aj na slovenský trh a ďalej rozvinúť. Spoločnosť ALUMISTR začínala ako výrobca rámového systému, ale vsadila na inovácie a vývoj nových produktov s cieľom zvýšiť užívateľský komfort a zabezpečiť maximálnu variabilitu konštrukčných riešení. Postupne vyvinula už sedem vlastných systémov zasklievania, zároveň vyrába aj hliníkové zábradlie, zimné záhrady a interiérové priečky. Súčasťou ponuky sú rôzne doplnky k systémom zasklievania: elegantné hliníkové dvere, tieniaca technika, sušiaky na bielizeň, hrantíky na kvety, držiaky na satelit a iné. Klienti tak majú zaručený výber z najširšieho sortimentu na slovenskom trhu a môžu si zvoliť riešenie priamo na mieru ich potrebám.

Pre balkóny a lodžie je dnes najobľúbenejšie bezrámové zasklenie tvorené sklenými tabuľami s transparentným tesnením medzi sklami, čo opticky vytvára dojem celosklenenej plochy. Obyvatelia bytov v panelových domoch na tomto riešení oceňujú predovšetkým elegantný dizajn a vysokú funkčnosť. K výhodám moderných zasklievacích systémov patrí jednoduché ovládanie, dlhá životnosť a bezúdržbová prevádzka, je možné ich aj uzamykať a sú vybavené inteligentným riešením odtoku vody drenážnymi otvormi. ALUMISTR používa najkvalitnejšie antikorové spojovacie materiály, vlastné oplechovanie a silikóny, vďaka čomu poskytuje až desaťročnú záruku na zrealizované dielo.

Systémy zasklievania možno inštalovať aj na pôvodné železné zábradlie, ale najviac vyniknú ich prednosti v kombinácii so zábradlím z hliníka. Riešenie spoločnosti ALUMISTR umiestňuje zábradlie na hliníkových konzolách pred existujúcu podestu, čím rozširuje plochu balkóna či lodžie. Obyvateľom bytov sa tak vracia úžitková plocha, o ktorú ich pri revitalizácii pripravuje zateplenie. Navyše ide o veľmi estetické riešenie. Hliníkové zábradlie možno doplniť skleneným priezorom, ktorý umožňuje výhľad aj pri sedení a súčasne zachováva súkromie. Na výber sú výplne hliníkových rámov v rôznych dekóroch a farbách vrátane bezpečnostného skla. Konštrukčné systémy si poradia i s balkónmi atypických tvarov a zábradlie môžu doplniť aj bočné steny, ktoré chránia proti vetru a poskytujú viac súkromia.

Veľká pozornosť sa vždy venuje kvalite montáže. Hliníkové systémy spoločnosti ALUMISTR sú distribuované prostredníctvom siete troch desiatok vyškolených obchodných partnerov a koncovým zákazníkom sa môžu dodávať výlučne vrátane montáže, čo zaručuje výslednú kvalitu diela a plnú funkčnosť konštrukcie. Každý balkón alebo lodžia má originálne rozmery, preto sa musí individuálne zamerať a diely sa vyrábajú presne na mieru. ALUMISTR zaisťuje montáž v rámci Juhomoravského kraja a najnovšie ponúka aj samostatnú stavbu balkónov z hliníkových profilov.

S osvedčenými konštrukčnými riešeniami spoločnosti ALUMISTR sa dnes stretnete nielen na Slovensku, výnimkou nie sú ani celé sídliská revitalizované s pomocou hliníkových systémov tejto značky. Okrem slovenského a českého trhu má ALUMISTR obchodné zastúpenie aj v Poľsku, Švédsku a Nórsku. S kompletnou ponukou sa môžete zoznámiť na stránkach www.alumistr.sk.

ZDROJ: PR článok spoločnosti ALUMISTR SE