Vchodové dvere Internorm ocenené renomovanou cenou „Red Dot Award“

Partneri sekcie:

Dizajnová línia „Line.V“ z Traunu presvedčila odbornú porotu eleganciou a funkčnosťou.

V roku 2022 Internorm uviedol na trh svoju líniu „Line.V“ – vizionársky dizajn dverí teraz získal ocenenie „Red Dot Award: Product Design 2023“. Nadčasovo elegantné dvere, ktoré zároveň spĺňajú všetky moderné požiadavky na funkčnosť a bezpečnosť, navrhol  mladý slovinský dizajnér Denis Vesel. Pre hornorakúsky rodinný podnik je to prvé ocenenie s touto prestížnou cenou.

Denis Vesel
Denis Vesel | Zdroj: Internorm

Spolupráca medzi Internormom a Denisom Veselom je založená na spoločnom chápaní produktového dizajnu. Dizajn je preto dokonalou zmesou krásy, užitočnosti a udržateľnosti. Puristická, moderná a vizionárska – tak opisuje Vesel svoju tvorbu. Spolumajiteľ Internormu Christian Klinger dodáva:

„Nechceli sme len vytvoriť dvere, chceli sme vytvoriť výnimočný dizajnový prvok. Počas vývoja sme sa rýchlo zhodli, že môžeme stanoviť nové štandardy v dizajne dverí, ktoré ďaleko presahujú bežné štandardy na trhu. Pretože vchodové dvere sú vizitkou každého domu.“

Zdroj: Internorm

Trvalá vizitka – nové dvere majú pri vhodnej starostlivosti a údržbe životnosť niekoľko desaťročí. „Vytvorili sme vchodové dvere, ktorých jednoduchá krása bude o 30 rokov rovnako aktuálna ako dnes,“ pokračuje Klinger. Nový produktová línia „Linie.V“ obsahuje päť dizajnov, každý s vlastnými vylepšeniami, ktoré presvedčili 43-člennú porotu Red Dot. Farebne zaujme dizajn nadčasovými hnedými, sivými a čiernymi odtieňmi, ako aj vzhľadom starého dreva a umeleckého betónu.

Tretie ocenenie v sérii: Úspech Internormu pokračuje

Cena Red Dot Award sa vyhlasuje od roku 1955– pôvodne pod iným názvom. S približne 20 000 návrhmi zo 60 krajín každý rok ide o jednu z najväčších súťaží dizajnu na svete. V roku 2023 sa ceny udeľovali v 51 kategóriách, pričom každý produkt je individuálne hodnotený z hľadiska vynimočnosti pre získanie ocennenia  – neexistuje žiadne poradie.

Prvé ocenenie s vytúženou „červenou bodkou“ dokonale zapadá do súčasného úspešného príbehu európskej značky okien číslo jedna. V marci Internorm oznámil ročný výsledok za rok 2022: dosiahol nový predajný rekord 488 miliónov eur. V apríli celkové víťazstvá v MARKET Quality Award a v Markttest B2B teste stavebného priemyslu putovali do Horného Rakúska.

„To potvrdzuje vynikajúcu prácu pri vývoji produktov a na našich výrobných miestach. Chcel by som za to vysloviť veľké poďakovanie našim zamestnancom,“ vyzdvihuje spoločný úspech výkonný riaditeľ spoločnosti Internorm Johann Brandstetter.

Internorm: Tvorca inovácií a dizajnu

Internorm je už mnoho rokov priekopníkom a tvorcom trendov v tomto odvetví. Hornorakúsky výrobca okien a dverí už v minulosti zaujal revolučnými technológiami a vášňou pre nové trendy produktov a stanovil nové štandardy, ktoré si neskôr osvojil ako štandard celý európsky priemysel okien a dverí.

Či už je to trojsklo, lepenie izolačného skla v ráme krídla, revolučná uzamykacia technológia I-tec Secure alebo inovácie digitálnych služieb: Internorm pravidelne potvrdzuje svoju priekopnícku úlohu vo vývoji okenných a dverových systémov orientovaných na budúcnosť.

„Internorm sa vyznačuje jedinečnou vášňou pre kvalitu produktov, akou je: trvanlivosť, bezpečnosť a energetická efektivita. S novou radou „Linie.V“ vchodových dverí sa nám podarilo spojiť tieto vlastnosti s kvalitou oceňovaného dizajnu a presvedčiť tak medzinárodnú porotu zloženú z odborníkov – ďalší míľnik v histórii našej spoločnosti,“ uzatvára Christian Klinger.

Christian Klinger
Christian Klinger | Zdroj: Internorm

Európska značka okien číslo 1

Internorm je najväčšia značka okien v Európe a zamestnávateľ pre 2 114 zamestnancov (ekvivalent plného pracovného úväzku). Viac ako 28 miliónov okenných jednotiek a dverí – „100% vyrobené v Rakúsku“ – doteraz opustilo tri výrobné závody v Traune, Sarleinsbachu a Lannachu. Okrem toho už bolo úspešne dokončených viac ako 850 000 renovácií. Od zrodu plastových okien až po dnešné high-tech a high-design inovácie, Internorm stanovil štandardy v celej Európe. Spolu s približne 1 300 predajnými partnermi v 21 krajinách spoločnosť ďalej rozširuje svoju vedúcu pozíciu na trhu v Európe. Okrem okenných a dverových systémov obsahuje sortiment aj ochranu pred slnkom a hmyzom.

Viac info na www.internorm-okna.sk

Zdroj: PR článok Internorm s. r. o.