minikomin schovany vmure
Galéria(2)

Minikomín schovaný v múre

Partneri sekcie:

Novinky v sortimente komínových systémov priniesol na trh český výrobca tehlových produktov HELUZ cihlářský průmysl, v. o. s. Komín MINI má menšie rozmery tvaroviek, čo ho predurčuje na zabudovanie do vnútorných priečok stavieb.

minikomin schovany v mure 5729 big image
Ide o jednoduché riešenie pre vnútorné priečky. Svojimi rozmermi 240 × 300 mm zodpovedá základným rozmerom vnútorných nosných stien a priečok, vďaka čomu ho možno zabudovať priamo do múru. V porovnaní s inými systémami tak teleso komína nevystupuje zo steny, čo značne rozširuje možnosti využitia vnútorných priestorov domu. Samotné tehlové tvarovky zabudované do priečok sa pritom dajú použiť aj na vytvorenie priestoru pre rozvody vzduchotechniky a technických zariadení alebo ako odvetrávací komín. Komín je určený pre nízkoteplotné spotrebiče na plynné a tekuté palivá. V ponuke je vo variante Plast s plastovou vložkou s priemerom 80 alebo 110 mm pre spotrebiče s maximálnou výstupnou teplotou spalín do 120 °C alebo vo variantoch Metal s antikorovou či Izostat s izostatickou vložkou s priemerom 80 a 100 mm pre spotrebiče s maximálnou výstupnou teplotou spalín do 200 °C.

Komín je určený do novostavieb, ale možno ho aj dodatočne vstavať do už existujúcich a obývaných objektov. Stavebnicové komponenty komína do seba presne zapadajú, čím sa zabezpečuje ich vzájomná súčinnosť. Stavba komína nevyžaduje už žiadne ďalšie špeciálne materiály na murovanie.

Komínové systémy Metal a Izostat sa vďaka malej hrúbke komínových vložiek vyznačujú veľmi malou akumuláciou tepla, rýchlym ohriatím celej spalinovej cesty a rýchlym preklenutím rosného bodu spalín. Hladké steny vložiek navyše bránia usadzovaniu pevných častí splodín na vnútornom povrchu.

(Zdroj: HELUZ)

–>–>