Držiak antén a satelitov na škridlovú strechu (Pracovný postup)

Partneri sekcie:

Na upevnenie antény, satelitu, wifi, kamier či iných prvkov na šikmé strechy s vedením káblov do podstrešia je vhodné použiť univerzálny anténny držiak, ktorý sa prichytáva priamo na kontralaty (so štandardnými rozmermi 50 × 50 mm).

Info o materiáli

» Držiak antén a satelitov vhodný na montáž na šikmé škridlové strechy s odvetranou vrstvou pod strešnou krytinou; maximálna vzdialenosť krokiev: 950 mm, materiál: pozinkovaná oceľ (galvanicky a žiarovo), farba: zinkovosivá, hmotnosť súpravy: 5,85 kg

Čo budete potrebovať

 • Univerzálny držiak: Bramac Anténny držiak univerzálny, dĺžka: 850 mm, priemer: 43 mm, ks 72 €
 • Skrutka do dreva: skrutka do dreva so šesťhrannou hlavou M10 × 120 mm, 6 ks (súčasť balenia)
 • Prestupová súprava
  Bramac Sada DuroVent pre anténu a satelit (Platinum, Klasik), súprava 42,60 €
  Bramac Sada DuroVent pre anténu a satelit (Adria, M3, Max 7°), súprava 51 €
  Bramac Sada DuroVent pre anténu a satelit (Reviva, Tegalit), súprava 63,96 €
  Butylovo-hliníková páska Bramac Easy Tape, šírka: 90 mm, ktoúč, 10 m 48 €
 • Náradie a pomôcky: meter, akumulátorový skrutkovač, ostrý nôž, ceruzka, vidlicový kľúč alebo račňa č. 17, lámací nôž, jemnozubá píla.

Osová vzdialenosť kontralát môže byť max. 950 mm. Celý prvok je upevnený na streche nad poistnou hydroizoláciou, preto nie je potrebné riešiť prechod cez fóliu, čo odstraňuje problém zatekania do strechy. Na prechod cez strešnú krytinu sa odporúča použiť systémový komplet, ktorý obsahuje nadstavec pre anténu a satelit a prestupovú škridlu.

Vnútorný priemer nadstavca sa upravuje na potrebný rozmer 43 mm. Miesto prechodu držiaka cez takto upravený otvor je potrebné zaizolovať proti dažďovej vode.

Vhodnou na tento účel je flexibilná butylovo-hliníková páska. Káble nainštalovaného zariadenia sa vedú cez pripravenú priechodku, ktorá sa nachádza priamo na univerzálnom anténnom držiaku, do podstrešného priestoru.

Krok 1: Kontrola obsahu balenia

Pred montážou sa skontroluje kompletnosť dodaného balenia. Univerzálny držiak sa skladá z teleskopických rúrok s upevňovacími vrutmi (1, 2), nosnej tyče držiaka (3), rektifikačnej skrutky (4) a upevňovacích prvkov montážnej hlavy (5).

01 Kontrola obsahu balenia
01 Kontrola obsahu balenia |

Krok 2: Osadenie na kontralaty

Teleskopické rúrky sa osadia pomocou postranných prírub priamo na kontralaty a upevnia sa tromi skrutkami do dreva so šesťhrannou hlavou M10 × 120 mm na každej strane. Poloha sa zvolí tak, aby nosná tyč držiaka prechádzala zvislo cez nadstavec pre anténu a satelit. Dotiahnu sa rektifikačná skrutka.

02 Osadenie na kontralaty
02 Osadenie na kontralaty |