Rehau čistiaca sada

Čistiaca súprava pre ľahkú údržbu okenných profilov

Partneri sekcie:

Umývanie a údržba okien patrí k menej populárnym činnostiam, ale rovnako ako ostatné druhy upratovania je občas skrátka nevyhnutné. Aj keď najväčším strašiakom býva umývanie, a predovšetkým leštenie skla tak, aby na ňom neostali žiadne šmuhy a okno vyzeralo na prvý pohľad perfektne, nemenej dôležitá je takisto údržba ostatných častí – teda ako umyť a ošetriť okenný rám.

Pri zlej údržbe – nedostatočnej frekvencii čistení alebo pri použitiu nevhodných čistiacich prostriedkov, môže u okenných rámov, predovšetkým u najčastejšie používaných bielych plastových okien, dôjsť po určitom čase ku zmene farby ako v ploche tak aj na jednotlivých častiach. REHAU preto vyvinul špeciálny čistiaci prostriedok pre biele a kašírované okenné profily REHAU Care Cleaner.

REHAU Care Cleaner stačí jednoducho naniesť vlhkou handrou na profil okna a potom čistou vlhkou handrou zotrieť. Ak sa zmienená údržba okenného rámu vykonáva pravidelne, ideálne raz za polrok, potom si okná zachovajú svoj perfektný vzhľad po dlhé roky.

Okrem jednotlivých fľaštičiek s objemom 500 ml sa dá kúpiť aj špeciálna čistiaca súprava, obsahujúca navyše ešte vlhčené a suché utierky a olej pre ošetrenie kovania. Raz za rok je potrebné skontrolovať pohyblivé časti každého okna a premazať ich.

www.rehau.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti REHAU s.r.o.