Odvetraná fasáda s požiarnou odolnosťou A1
Galéria(6)

Prevetrávaná fasáda AVG z kvalitného hliníka

Partneri sekcie:

Prevetrávaná fasáda AVG z kvalitného hliníka odovzdá majiteľovi každej nehnuteľnosti skutočne atraktívny vzhľad na veľmi veľa rokov. Zároveň treba zdôrazniť, že hliník je materiál, ktorý prinesie okrem atraktívneho vzhľadu budovy na dlhé roky aj úsporu na údržbu fasády a veľmi dlhú životnosť fasády.

Hliník je materiálom 21. storočia hlavne pre svoje vynikajúce vlastnosti. Hliník charakterizuje dlhá životnosť, vysoká odolnosť voči vplyvom vonkajšieho prostredia, pevnosť a nízka hmotnosť.

Prevetrávané fasády AVG so značkou originality sú vyrobené len z vysokokvalitných certifikovaných hliníkových plechov rôznych zliatin.

Odvetraná fasáda Jaguar Landrover AVG s logom
Odvetraná fasáda od AVG
Priestorová hliníková odvetraná fasáda od AVG
Odvetraná fasáda od AVG
Prevetrávaná fasáda od AVG
Odvetraná fasáda s požiarnou odolnosťou A1

Keď fasádu z hliníka, tak od AVG

Ponúkame vlastné overené technické riešenia, vypracujeme technickú a výrobnú dokumentáciu, fasádu vyrobíme v našom závode AVG na Slovensku. Ponúkame montáž s vlastnými zamestnancami. Kvalitné riešenie prevetrávanej hliníkovej fasády AVG od A po Z priamo od slovenskej spoločnosti AVG group, a.s..

Prevetrávané fasády AVG z hliníka sú strojárensky vyrobené a opracované dielce strojnými zariadeniami, presne podľa technologických výrobných výkresov. Montáž a inštalácia vyžaduje ďalšie presné výkresy s vypracovanými technickými a konštrukčnými detailami.

Prevetrávaná fasáda od AVG

Prevetrávaná hliníková fasáda AVG – kvalita v detailoch

Objavte skutočnú kvalitu originálu prevetrávanej hliníkovej fasády AVG. Okrem kvality hliníkového materiálu, kvality výroby a vlastnej montáže je to aj v presných detailoch. Detaily prevetrávanej fasády AVG z hliníka sú hlavne presné rohy, nárožia, nadpražia, ostenia a ďalšie napojenia originálnej fasády a jej nadväzujúcich detailov.

Žiadna fasáda z iných materiálov nie je taká dokonalá a presná v detailoch ako je hliníková fasáda AVG.

Priestorová hliníková odvetraná fasáda od AVG

Prevetrávaná hliníková fasáda AVG – „originálne riešenie pre takmer každú dizajnovú výzvu, veľkú alebo malú“

Prevetrávané fasády AVG – „BUĎTE TRENDY“

Dnes už nikto neprestane dýchať, pri novej alebo rekonštruovanej budove s „originálnou fasádou v štýle 90. rokov“, uteplenou polystyrénom a parádnou omietkou a super plastovými oknami od lacných dodávateľov. Toto určite nie je už veľmi dávno „originálne a moderné“ budovanie vlastnej firemnej identity „for future“, ale skôr nejakého „retro štýlu“.

Nezabúdajte! „Originalita a moderné riešenia“ vo veľa prípadoch určujú aj budúcnosť a smerovanie spoločností. Prevetrávané fasády AVG, ktoré vyrábame z najkvalitnejšieho hliníka dotvoria dokonalosť architektúry budovy a pomôžu takto získať majiteľovi budovy vlastnú firemnú identitu.

Ruka v ruke je dobrý „biznis nápad“ a vlastný originálny štýl – skutočne modernej budovy s „trendy hliníkovou fasádou AVG“.

Odvetraná fasáda Jaguar Landrover AVG s logom

Prevetrávaná hliníková fasáda AVG s požiarnou odolnosťou A1

Za výber navrhnutých a zabudovaných materiálov do stavby zodpovedá vždy architekt alebo projektant stavby. Preto si musí vždy dôkladne overiť, či fasádne obklady spĺňajú požiarnu odolnosť A1 alebo iný stupeň zaradenia.

Pri súčasných zmenách legislatívy a sprísňovaní noriem a požiadaviek na požiarnu bezpečnosť stavieb všetkých budov je potrebné dôkladne overiť základné parametre a vlastnosti materiálov, ktoré budú použité na budove alebo na fasáde.

Ako príklad možno spomenúť tragédiu požiaru londýnskeho bytového domu v roku 2017. Plamene zachvátili takmer celú budovu za veľmi krátky čas – niektoré zdroje hovoria o 15 minútach. Príčinou enormného šírenia požiaru bola prevetrávaná fasáda a jej nesprávne materiálové zloženie.

Táto prevetrávaná fasáda na londýnskom bytovom dome bola nainštalovaná pri rekonštrukcii domu v roku 2015. Aj preto je veľmi vysoká požiadavka na právnu zodpovednosť autorov projektových dokumentácií, ktorými sú architekti a projektanti a zodpovedajú za výber materiálov zabudovaných do stavieb.

Požiarna odolnosť prevetrávaných fasád musí spĺňať prísne kritériá a podmienky požiarno-bezpečnostných predpisov. Prevetrávané hliníkové fasády AVG vyrobené v našej výrobe sú certifikované a zaradené do najvyššieho stupňa požiarnej odolnosti označovaného triedou A1.

Prevetrávaná fasáda AVG s požiarnou odolnosťou A1 spĺňa najprísnejšie bezpečnostné a technické požiadavky v tom, že prípadný požiar sa až do príchodu hasičov nebude ďalej šíriť.

Nezabúdajte – všetko je o detailoch!

Nesprávny výber výrobcu a dodávateľa fasádnych riešení môže dopadnúť veľkým nezdarom aj napriek kvalite použitých hliníkových materiálov.

V takýchto prípadoch je náprava a oprava fasád veľmi náročná. Vo väčšine týchto situácií už nie je možné prevetrávanú fasádu opraviť a všetky pôvodné vlastnosti a očakávania budú nenávratne preč.

Kvalitné služby pre prevetrávané hliníkové fasády AVG

AVG group, a.s. ponúka kvalitné služby pre všetkých architektov, projektantov, stavebné spoločnosti, zákazníkov v oblasti poradenstva a konzultácií pre výber riešenia prevetrávaných fasád.
– vypracovanie návrhu riešenia pre prevetrávané fasády
– technická a výrobná dokumentácia k fasáde
– stavebné detaily fasád
– výroba hliníkových fasád AVG na Slovensku
– prevetrávané hliníkové fasády AVG s požiarnou klasifikáciou A1
– vlastná montáž AVG našimi slovenskými pracovníkmi

www.avg-group.com

ZDROJ: PR článok spoločnosti AVG group, a.s.