Partneri sekcie:

Vyskúšajte trendové žalúzie, ktoré sa samy stiahnu!

image 95430 25 v1

Žalúzie, ktoré sa nabijú zo slniečka a potom sa ešte samé sťahujú, to znie trochu ako sci-fi film z ďalekej budúcnosti. Opak je pravdou, také žalúzie naozaj existujú. Volajú sa Isotra Energy a prežívajú obrovský boom. Samy regulujú slnečný svit, ovládajú sa bezdrôtovo automaticky a šetrí peniaze. Na akom princípe fungujú?

Elektrická žalúzie používa na pohon slnečnú energiu, ktorú na základe tzv. fotovoltaického javu premieňa na elektrickú energiu. K tomu je potrebný solárny článok, ktorý sa nachádza na zadnej strane horného profilu žalúzie, spolu s akumulátorom, ktorý ho dobíja a slúži na automatické ovládanie žalúzie.

Žalúziu tak môžete ovládať ovládačom automaticky a nič vás to nestojí. A to aj v prípade, že nesvieti slniečko – žalúzie sa totiž nabije do zásoby na niekoľko desiatok ďalších stiahnutí. Výsledkom je teda nulová spotreba elektrickej energie a zároveň pohodlné ovládanie z diaľky až 150 metrov.

Žalúzie sa stiahne aj sama

Žalúzie sú vybavené solárnym regulátorom, ktorý umožňuje naklápať lamely žalúzií podľa intenzity slnečného žiarenia. V kombinácii s programovateľným diaľkovým ovládačom si môžete nastaviť režim, na základe ktorého sa žalúzie budú sklápať samy.

Výhodou je tiež to, že sa vyrába v mnohých farebných prevedeniach a ľahko sa zladí s akýmkoľvek interiérom. Nepôsobí rušivo, ale naopak dotvára atmosféru a ducha miestnosti.

Žiadne stavebné úpravy

Tým, že žalúzie Isotra Energy fungujú na plne automatizovanom, bezdrôtovom princípe, namontujú sa jednoducho, bez akýchkoľvek nutných stavebných úprav interiéru či exteriéru. V porovnaní s klasickými horizontálnymi žalúziami sú síce drahšie, ale vďaka nízkej poruchovosti a farebnej stálosti vydrží dlho funkčné a vzhľadovo pekné.

Aké sú ďalšie možnosti?

Tieniaca technika je skvelým pomocníkom do domácnosti a v dnešnej dobe môžete voliť medzi množstvom rôznych typov, ktoré sa vám do domácnosti budú najviac hodiť. Či už sa rozhodnete pre žalúzie či rolety, automatické či ručné ovládanie, vždy môžete vyberať zo širokej ponuky najrôznejších farieb a vzorov tak, aby ste sa vo svojom domove cítili čo najpohodlnejšie a najlepšie.

ZDROJ: PR článok spoločnosti Isotra a.s.