Partneri sekcie:
  • STAVMATSTAVEBNINY
  • Vaillant
  • Peikko
  • Mapei

Spoločnosť Inoutic predstavila produktové novinky na veľtrhu FENSTERBAU FRONTALE 2016

image 81044 25 v1

Spoločnosť Inoutic, popredný európsky výrobca PVC okenných a dverových systémov, predstavila na tohtoročnom veľtrhu FENSTERBAU FRONTALE 2016 rad inovatívnych noviniek. Návštevníkov zaujal unikátny profil Eforte Fusion, ktorý kombinuje PVC, drevo a hliník, ako aj vstupné dvere Rovex zo sklených vlákien.

Spoločnosť Inoutic oslávila na jednom z najväčších európskych veľtrhov okien, dverí a fasádnych systémov – FENSTERBAU FRONTALE 2016 v Norimbergu aj 60. výročie založenia. Návštevníkom sa tiež predstavili najnovšie technológie i osvedčené systémy, ktoré sa dočkali nových vylepšení.

Eforte Fusion – nový okenný systém z PVC, dreva a hliníka

Úplne nové možnosti na trhu plastových okien prináša inovatívny dizajnový okenný profil Eforte Fusion. Na plastové okno sa z vnútornej strany umiestňuje drevený kryt, z vonkajšej sa na profil aplikuje hliníkový kryt. Výsledkom je kombinácia toho najlepšieho zo všetkých troch materiálov: vynikajúce tepelnoizolačné hodnoty plastového okna, prírodný pôvab dreva v interiéri a individuálny dizajn hliníka v exteriéri.

Unikátny dizajnový okenný systém Eforte Fusion predstavuje odpoveď na sprísňujúce sa normy na energetickú efektívnosť a estetické želania zákazníkov. Efort eFusion rozširuje tiež flexibilitu systému Eforte. „Ide o exkluzívny výrobok, ktorý neimituje vzhľad dreva, ale do interiéru prináša skutočné drevo,“ hovorí Petra Schneeweiss, marketingová manažérka Inoutic. Vďaka jedinečnej konštrukcii okna tak možno uplatniť aj také typy dreva, ktoré inak nie sú vhodné na výrobu okien, ako je napríklad javor, jaseň alebo buk. V prípade, že v priebehu užívania dôjde k poškodeniu dreveného obkladu,možno ho v prípade krídlového profilunahradiť novým.

Okenný systém Eforte Fusion sa vyznačuje výbornými tepelno-izolačnými hodnotami a spĺňa aj parametre pre pasívne domy. Bez dodatočných izolačných prvkov dosahuje optimálne hodnoty tepelnej prestupnosti rámom Uf = 0,95 W/m2.K. Pri použití trojitého zasklenia možno dosiahnuť koeficient tepelnej prestupnosti oknom Uw až 0,75 W/m2 . K. Eforte Fusion sa ponúka vo všetkých dostupných variantoch pre systém profilov Eforte: dvojkrídlový i jednokrídlový variant, s pevným i falošným stĺpikom. Pripravuje sa aj variant pre vchodové dvere.

Nové dizajnové okno EforteFusion kombinuje to najlepšie z troch svetov: PVC, drevo a hliník. Inovatívny systém spĺňa parametre pre pasívne domy.

Nové dizajnové okno Eforte Fusion kombinuje to najlepšie z troch svetov: PVC, drevo a hliník. Inovatívny systém spĺňa parametre pre pasívne domy.

Na vnútornú stranuEforteFusion možno použiť aj také typy dreva, ktoré sa na výrobu drevených a drevohliníkových okien bežne nepoužívajú, ako je napríklad javor, jaseň alebo buk.

Na vnútornú stranu Eforte Fusion možno použiť aj také typy dreva, ktoré sa na výrobu drevených a drevohliníkových okien bežne nepoužívajú, ako je napríklad javor, jaseň alebo buk.

Vstupné dvere Rovex so sklenými vláknami

Pred dvoma rokmi predstavila spoločnosť Inoutic na veľtrhu FENSTERBAU FRONTALE2014 štúdiu konceptu Innergy, za ktorú dostala ocenenie Fensterbau Innovation Award for Architecture. Z tejto novej technológie vznikli nové ľahké vstupné dvere Rovex zo sklených vlákien.

Vstupné dvere Rovex spájajú dve konštrukčné jednotky.Do výplne vstupných dverí, ktorá krídlo prekrýva z obidvoch strán, je integrovanékrídlo zo sklenených vláken. Toto riešenie zaisťuje jednoduchšiu a nákladovo úspornejšiu výrobu.

Vchodové dvere patria k najviac namáhaným stavebným prvkom budovy. Veľký počet otváraní a zatváraní kladie dôraz na mechanické vlastnosti – stabilitu, pevnosť, kvalitu a odolnosť proti prieťahu. V priebehu rokov musia byť okrem toho zachované tepelnoizolačné vlastnosti a energetická efektívnosť. Dôležitú rolu hrá, samozrejme, aj dizajn.

Vstupné dvere Rovex tieto požiadavky spĺňajú a ponúkajú aj ďalšie výhody. V ich prípade sú výplň a rám krídla konštruované ako celok. Nekonečný počet sklených vlákien v krídle zaisťuje vysokú odolnosť proti krúteniu. Toto riešenie zabraňuje dilatácii dverí aj pri extrémnych teplotách. Zároveň je systém ľahší až o 20 kg oproti bežne dostupným dverám s výplňou, ktorú krídlo prekrýva z obidvoch strán. Rám a výplň panelu dvier Rovex sa nelepí, ale spája sa do jedného celku prostredníctvom oceľových plátov. Výplň panelu tvorí polyuretánová pena. Tieto atribúty zaručujú výbornú tepelnú izoláciu a zároveň vysokú tuhosť. Pri hrúbke panelu 72 mm dosahujú štandard pre pasívne domy, to znamená Ud = 0,8 W/m2. K.

Panely možno kombinovať so systémami profilov Prestige a Arcade. Jednostranne si možno vybrať z ôsmich farieb, v prípade, že má zákazník záujem o farbu z obidvoch strán, má k dispozícii šesť možností. Okrem toho, je k dispozícii veľký počet presklených a dizajnových prvkov.

Nové vchodové dvere Rovex od spoločnosti Inoutic vynikajú inovatívnym rámom krídla, ktorý je vystužený sklenenými vláknami pre maximálnu odolnosť proti skrúteniu a prieťahu.

Nové vchodové dvere Rovex od spoločnosti Inoutic vynikajú inovatívnym rámom krídla, ktorý je vystužený sklenenými vláknami pre maximálnu odolnosť proti skrúteniu a prieťahu.

Výplň vchodových dverí Rovex ponúka viacero farebných a dizajnových variantov.

Výplň vchodových dverí Rovex ponúka viacero farebných a dizajnových variantov.

Viac informácií o spoločnosti Inoutic nájdete na www.inoutic.sk