Hliníkové posuvné dvere – získate výhľad, ale nestratíte teplo

AL HS portal 77 SLK
Zdroj: KALYPSO SK

Štýlové, moderné a elegantné. Presne pre tieto vlastnosti sú posuvné dvere nazývané aj HS Portal také obľúbené a v stavebníctve majú svoje pevné miesto.

Hliníkové zdvižno-posuvné dvere na terasu vyčaria vo vašom dome neodolateľné miesto s krásnym výhľadom. S nimi aj váš domov bude vyzerať ako vystrihnutý z časopisu o interiérovom dizajne.

Sú ideálnym riešením na vyplnenie väčších stavebných otvorov s cieľom dosiahnuť výnimočné optické prepojenie vašej obývačky či spálne so záhradou alebo terasou.

Výhodou oproti klasickým balkónovým dverám je fakt, že môžu byť väčších rozmerov a že krídlo pri otváraní nezaberá takmer žiadne miesto. Stačí si to len predstaviť: pohodlne sa usadíte do kresla a pred vami sa rozprestiera výhľad do záhrady. Máte pocit, že interiér prirodzene prechádza do exteriéru, miestnosť pôsobí priestrannejšie a vzdušnejšie.

hliníkové okná Kalypso AL EVO 77
hliníkové okná Kalypso AL EVO 77 | Zdroj: KALYPSO SK

Hliník ako materiál pôsobí elegantne, je trvácny a nenáročný na údržbu a práve vďaka svojej pevnosti dovoľuje vytvárať posuvy a presklenia veľkých rozmerov.

Hlavnými prednosťami posuvných hliníkových dverí je otvorenie širokého prechodu, šetrenie priestoru na manipuláciu, ponúknutie fantastického výhľadu, neobmedzená škála farebných prevedení a oku lahodiaci dizajn.

Pri hliníkových výrobkoch, či už oknách, posuvných dverách alebo vchodových dverách je veľkou výhodou možnosť výberu zo širokej škály RAL farieb a štruktúrovaných povrchov.

Či už si vyberiete zamatovú bielu alebo obľúbený antracit, hladký nástrek alebo štruktúru, v spoločnosti KALYPSO Vám vždy vedia v tej istej fare a povrchu zladiť siete proti hmyzu a tieniacu techniku.

Hliníkové posuvné dvere KALYPSO sú vyrobené z nemeckého profilového systému Heroal a ponúkajú ich v troch prevedeniach: rámové zdvižno-posuvné dvere HS PORTAL 77, bezrámový zdvižno-posuvný systém HS PORTAL 77 SLK a posuvno-sklopné dvere – PSK.

hliníkove posuvne dvere presklenie
Hliníkove posuvné dvere presklenie | Zdroj: KALYPSO SK

Bezrámové zdvižno-posuvné dvere HS PORTAL 77 SLK

Hliníkový zdvižno-posuvný systém KALYPSO HS PORTAL 77 SLK je najobľúbenejším produktom z portfólia KALYPSO posuvných dverí. Žiadaný je najmä do často navštevovaných miestností, ako sú obývačka alebo kuchyňa.

Systém prichádza s vylepšenou konštrukčnou technológiou, ktorá zaručuje zvýšenie komfortu bez poklesu tepelnoizolačných vlastností. Skonštruovaný je zo špeciálneho profilu vyplneného tvrdeným polyuretánom a obsahuje dva prerušené tepelné mosty.

zdvižno posuvny system
Zdvižno posuvný systém | Zdroj: KALYPSO SK

V AL HS PORTÁLY KALYPSO 77 SLK sa tak snúbi funkčnosť, komfort a dizajn v jednom. Navyše aj pri preskleniach veľkých rozmerov si zachováva svoju jednoduchú manipuláciu s krídlom. Posuvná časť HS portálu môže dosahovať hmotnosť až 450 kg a výšku 3 metre, čím dochádza k výraznému optickému prepojeniu interiéru a exteriéru, k užívateľskému komfortu výrazne prispieva aj bezbariérový prah.

Stavebná hĺbka rámu je 202 mm, vyznačuje sa výbornými teplo-technickými vlastnosťami (Uw od 0,82 m2K) a jedinečnou povrchovou úpravou heroal hwr pre dlhú farebnú stálosť a lesk.

Sklopno-posuvné dvere (PSK)

Sklopno-posuvný systém je veľmi efektívnou voľbou, čo sa ceny aj úžitkových vlastností týka. Jeho výhodou je jednoduché vetranie vďaka možnosti sklápania a výborné tepelno-izolačné vlastnosti. Systém sklopno-posuvných dverí ponúkajú v KALYPSO ako z rámového profilu 72, tak aj 77.

Ak sa neviete rozhodnúť, ktoré z posuvných dverí by boli pre vás najvhodnejšie, neváhajte navštíviť showroom KALYPSO, vyskúšať si môžete ako hliníkové zdvižno-posuvné dvere, tak aj posuvno-sklopné.

zdvižno posuvný systém AL HS Portal 77 SLK
Zdvižno posuvný systém AL HS Portal 77 SLK | Zdroj: KALYPSO SK

Viac informácií na www.kalypso.sk

Zdroj: PR článok KALYPSO SK, spol. s r.o.