image 85749 25 v1
Galéria(7)

Nemocnica Jana Palfijna v Gente

Partneri sekcie:

Nemocnica Jana Palfijna v Gente prešla zásadnou rekonštrukciou, čím získala nový zaujímavý vzhľad. Združenie architektov Boeckx-Arch & Teco-Bontinek spracovalo návrh, realizačný projekt a zároveň zabezpečovalo koordináciu stavebných prác.

Aluminium lamellen als opvallend element op de gevel van het ziekenhuis
Fixvent Mono AK binnen HiRes
jan palfijn hospitaal gent 07
jan palfijn hospitaal gent 4675
jan palfijn hospitaal gent 4676
jan palfijn hospitaal gent 4682

Architekti sa nezamerali len na celkový výzor budovy, ale snažili sa predovšetkým vytvoriť zdravý koncept vnútorných priestorov. Na tento účel boli vybrané horizontálne slnolamy Icarus, exteriérové textilné clony Fixscreen Mono AK a Fixvent Mono AK od firmy Renson.

Pri rekonštrukcii sa architekti zamerali na zdravý koncept vnútorných priestorov.

Okrem zaujímavého fasádneho rastra, ktorý prispieva k charakteristickému architektonickému vzhľadu, vytvárajú aj precízne tienenie, umožňujú kontrolu slnečného svitu, zabraňujú prehrievaniu priestorov v letných mesiacoch a súčasne zabezpečujú prietok čerstvého vzduchu cez hliníkovú konštrukciu lamiel.

Hliníkové lamely a textilné tienenie prispievajú k šetreniu prevádzkovými nákladmi.

Zároveň podstatne prispievajú k šetreniu prevádzkovými energetickými nákladmi. Horizontálne slnolamy umiestnené nad oknami sú efektívne hlavne v letných mesiacoch, keď je slnko vysoko. Textilné clony kombinujú funkciu tienenia a prevetrávania. Ich vysokú odolnosť proti vetru (až do 130 km/hod) zabezpečuje kvalitný zipp systém.

Detail mechanizmu textilnej clony.

Zdroj: Renson