1 foto PR clanok Wolf

Najtichší kotol pre bytové domy, hotely a administratívu

V septembri 2021 uvádza Wolf na slovenský trh dva inovované kotly CGB-2-75 a CGB-2-100. Boli navrhnuté na zvládanie najnáročnejších úloh a sú ideálnou voľbou pre projekty vyžadujúce väčší výkonový rozsah – pre bytové domy, hotely, administratívne budovy aj komerčný sektor.

Najtichší kotol na trhu vo svojej triede!

Vykurovanie plynom s kondenzačnou technológiou je na Slovensku najrozšírenejším druhom vykurovania. Vďaka vysokoúčinnému využitiu energie je táto technika hospodárna a šetrná k životnému prostrediu. Navyše, nástenný plynový kondenzačný kotol WOLF CGB-2 75/100 je najtichší vo svojej triede, čo je bytových domoch a budovách v komerčnom sektore (hotely, administratívne objekty a pod.) veľkou výhodou.

1 Vymenník veko PR clanok WOLF
Zdroj: WOLF

Osvedčená konštrukcia výmenníka

Základom kotlov je konštrukcia výmenníka tepla od predchodcov CGB 75 a CGB 100. Výmenník je zhotovený zo zliatiny AlSi ako valcový odliatok. Na strane spalín je povrch zväčšený mohutnými zvislými rebrami, na strane vody je hladký povrch ošetrený mikroskopickou vrstvou polyméru. Kotol umožňuje použitie v sústavách s povoleným pracovným tlakom až 6 bar! Inštalácia vo výškovej stavbe nie je problém.

2 Horák PR clanok WOLF TZB
Zdroj: WOLF

Nižšie emisné hodnoty spaľovania

Horák je valcovitý dvojplášťový, z teplovzdornej ocele. Jeho konštrukcia umožňuje optimálnu homogenizáciu zmesi vzduchu s plynom ešte pred výstupom z horáka, čím je zaistené nízkoemisné spaľovanie. Oproti predchodcom sú emisné parametre opäť o niečo lepšie – kotol patrí do 6. triedy NOx.

3 Detail lišty na zavesenie kotla PR clanok WOLF
Zdroj: WOLF

Jednoduchá montáž

Kotol má hmotnosť 94 kg, na montáž sú potrební 2 ľudia. Nie je potrebný bočný odstup, kotly možno montovať tesne vedľa seba – tak, aby manipulácia aj montáž bola čo najjednoduchšia. Výmena existujúceho kotla CGB 75/100 za CGB-2 75/100 je rýchla a jednoduchá, vďaka spätnej kompatibilite komponentov i rozmerov.

4 Detail víka na komore PR clanok WOLF
Zdroj: WOLF

Uvedenie do prevádzky a servis už nemôžu byť jednoduchšie

Kotol je už z výroby preskúšaný tlakovo na strane vykurovacej vody a sú nastavené základné parametre spaľovania. Pri uvádzaní do prevádzky je potrebné nastaviť konfiguráciu podľa základnej hydraulickej schémy a upraviť spaľovanie podľa miestnych pomerov. Regulátory BM-2 disponujú intuitívnym sprievodcom inštalácie. Novinkou je priestor pre inštaláciu modulu diaľkovej komunikácie Wolf Link Home a prípadného príslušenstva modulu EA.

Dôležitým detailom je možnosť pripojenia kotlového čerpadla s napäťovým riadením 0 – 10 V priamo z kotla. Servisný prístup ku kotlu je spredu a zhora. Kotol je z výroby nastavený na spaľovanie zemného plynu E, s možnosťou prestavby na skvapalnený plyn či na plyn LL.

5 Kaskada kotlov CGB 2 75 PR clanok WOLF
Zdroj: WOLF

Bezpečná prevádzka na prvom mieste

Trojstupňový monitoring teploty vykurovacej vody, monitoring teploty spaľovacej komory a monitorovanie teploty spalín sú základom pre bezpečnú prevádzku. Softvérové hodnotenie nárastu teploty a teplotného spádu je rozšírením bezpečnostných prvkov s využitím všetkých teplotných snímačov.

Monitorovanie prevádzkových tlakov vykurovacej sústavy v rámci každého pripojeného kotla je samozrejmosťou. Poruchové hlásenia sú vizualizované na displeji regulátora a sú archivované. Ak je pripojený aj modul Wolf Link Home, je možné hlásenie sledovať vzdialene cez mobilný telefón či počítač.

6 Celá otvorená pripájacia skrinka PR clanok WOLF
Zdroj: WOLF

Výkon možno navyšovať podľa potreby

Konštrukcia a výkon kotlov ich predurčuje k tvorbe kaskád stredných výkonov vo všetkých typoch objektov. S regulátorom KM-2 je možné vytvoriť kaskádu až piatich kotlov. Ak sa užívateľ rozhodne pre viac kotlov, je možné napäťové riadenie 0 – 10 V každého kotla samostatne podľa teploty alebo v závislosti od výkonu. Pri modernizácii existujúcich kotolní s kotlami CGB 75/100 je možné meniť kotly postupne. Prevádzka kotlov v kaskáde CGB + CGB-2 funguje bez problémov.

WOLF je komplexný dodávateľ vykurovacej a vetracej techniky a vzduchotechniky. Navrhujeme efektívne riešenie na mieru pre zdravé a komfortné vnútorné prostredie.

Viac informácií: www.slovensko.wolf.eu.

WOLF logo claim red grey 100mm 1

Zdroj: PR článok Wolf Slovenská republika s.r.o.