Kontaktné zatepľovacie systémy firmy Sto Slovensko: na fasáde to najlepšie, čo súčasný trh ponúka
Galéria(8)

Kontaktné zatepľovacie systémy firmy Sto Slovensko: na fasáde to najlepšie, čo súčasný trh ponúka

Partneri sekcie:

Koncern Sto patrí medzi najväčších celosvetových dodávateľov fasádnych zatepľovacích systémov a predné pozície mu patria aj na slovenskom trhu. Značka Sto s jej nezameniteľným žltým vedierkom ponúka v oblasti zateplenia sortiment kontaktných zatepľovacích systémov StoTherm (ETICS), predsadených prevetrávaných systémov StoVentec a systémov vnútorného zateplenia StoTherm In, ktoré vyhovejú všetkým individuálnym požiadavkám a podmienkam pri zachovaní najvyššej technickej spoľahlivosti.

Pozícia najúspešnejšieho fasádneho systému na svete patrí systému StoTherm Classic. Táto vysoko mechanicky odolná „klasika“ medzi zatepľovacími systémami, tvorená organickými stierkami a omietkami spolu s EPS doskami alebo minerálnou vlnou, sa za 50 rokov vyvinula v produkt, ktorý nad konkurenciou víťazí nielen svojimi vlastnosťami a ľahkým spracovaním, ale aj mimoriadne vysokou spoľahlivosťou.

Možnosti povrchových úprav zatepľovacích systémov spoločnosti Sto sa neobmedzujú len na klasické omietky a výber kreatívnych materiálov a kombinácií aplikačných techník je prakticky neobmedzený.

StoTherm Classic spoľahlivo znižuje tepelné straty, vytvára vysoko odolnú ochranu voči dažďu a poveternostným vplyvom, vďaka mikrokapsliam vo vrchných omietkach je odolný voči mikroorganizmom, zapríčiňujúcim vznik rias a plesní na fasáde. StoTherm Classic je zároveň vďaka svojim vlastnostiam odolnejší proti väčšiemu zahrievaniu fasády a tak je veľmi vhodný pre použitie najsýtejších odtieňov farieb. Skúška pevnosti v ohybe dokazuje až 10-násobne vyššiu elastickosť a odolnosť systému StoTherm Classic proti tvorbe trhlín v porovnaní s minerálnymi systémami. Mimoriadne vysoká je aj mechanická odolnosť celého systému.

Skladba zatepľovacieho systému StoTherm Classic
1. Lepiaca hmota Sto-Baukleber
2. Izolácia EPS alebo MW + kotvenie
3. Armovacia vrstva StoArmat Classic
4. Výstužná sieťovina Sto-Glasfasergewebe F
5. Povrchová úprava

Ďalšiemu z kontaktných systémov – minerálnej skladbe omietok s doskami z tvrdeného penového polystyrénu StoTherm Vario – patrí tiež jedno naj: je najpredávanejším kontaktným zatepľovacím systémom firmy Sto. Vďaka dobrému pomeru kvalita / cena sa v posledných rokoch uplatňuje v širokej miere predovšetkým pri dodatočnom zateplení panelových domov.

StoTherm Vario je obľúbenou voľnou pri zateplení panelových a bytových domov. Pre zateplenie bytového komplexu v Mníchove bol použiťý systém StoTherm Vario v kombinácií s architektonickými prvkami StoDeco.

Systém StoTherm Mineral je difúzne otvorený nehorľavý kontaktný zatepľovací systém, určený predovšetkým pre budovy, kde sú zvýšené požiadavky na požiarnu ochranu (napr. nemocnice, školy, hotely, vyššie bytové domy a pod.). Dá sa aplikovať aj na zaoblené steny. Ten, kto hľadá „čisto“ minerálny systém, volí StoTherm Mineral.

StoTherm Mineral sa uplatňuje všade tam, kde sú kladené požiadavky na zvýšenú požiarnu odolnosť podobne ako tomu bolo na budove opatrovateľského centra.

Najpredávanejší ekologický kontaktný zatepľovací systém na svete StoTherm Wood je na trhu už 20 rokov a výborne sa uplatňuje nielen na difúzne uzavretých fasádach, ale je odskúšaný aj na difúzne otvorenej konštrukcii súčasných drevostavieb. Srdcom systému sú drevovláknité izolačné dosky s vynikajúcimi stavebno-fyzikálnymi charakteristikami. Systém StoTherm Wood tak aj vďaka nim vytvára pohodlie po celý rok. V zime bráni úniku tepla, v lete udržuje dom po dlhšiu dobu príjemne chladnejší. Odolnosť a klasifikácia systému sú potvrdené európskymi technickými certifikátmi (ETA).

Skladba ekologického zatepľovacieho systému StoTherm Wood s izoláciou s drevovláknitých dosiek
1. Podkladová konštrukcia
2. Izolácia Sto-Weichfaserplatte M a kotvenie
3. Armovacia vstva – StoLovell Uni
4. Armovacia sieťovina Sto-Glasfasergewebe F
5. Medzináter – StoPrep Miral
6. Povrchová úprava – StoSilco

Sto ponúka pre každý zatepľovací systém bohatý výber omietok a farieb vrátane početných variantov kombinácií dekoratívnych povrchových úprav, ktoré nevychádzajú len z výberu omietok či farebných odtieňov. To umožňuje efektívne zatepliť staršie aj moderné budovy a zároveň citlivo vyjadriť ich jedinečnosť. Architektonické fasádne prvky, profily, plošné lícovky, obklady, bosáže, prírodný kameň alebo sklo vždy garantujú spoľahlivosť, kvalitu a dlhodobú životnosť systémov Sto.

Všetky informácie o spoločnosti Sto Slovensko a o sortimente fasádnych zatepľovacích systémov StoTherm nájdete na www.sto.sk.

ZDROJ: PR článok spoločnosti STO Slovensko, s.r.o.