Riaditeľ obchodnej pobočky Helske Energy Save v Španielsku Gorka Otegui (vľavo) pri preberaní ocenenia od manažéra nákupu spoločnosti BigMat, ktorá bola partnerom podujatia - Juan José Marichalara.
Galéria(4)

Interiérová omietka zo Slovenska získala prestížne ocenenie

Partneri sekcie:

Na 13. ročníku odovzdávania cien NAN v Španielsku sa zišlo 150 odborníkov v oblasti architektúry a stavebníctva, ktorí posudzovali celkovo 234 prihlásených projektov.

Ocenenia získalo 11 najlepších stavebných materiálov. V kategórii Alternatívne technické a konštrukčné riešenia zvíťazil produkt Nano Coat Home spoločnosti HELSKE, ktorý produkuje výrobný závod v Levoči.
Nano Coat Home je špeciálna termoizolačná omietka pre interiér, ktorá vytvára na stene aktívnu vrstvu.

Odovzdávanie cien NAN v Španielsku
Riaditeľ obchodnej pobočky Helske Energy Save v Španielsku Gorka Otegui (vľavo) pri preberaní ocenenia od manažéra nákupu spoločnosti BigMat, ktorá bola partnerom podujatia - Juan José Marichalara.
Nano Coat Home je špeciálna termoizolačná omietka pre interiér ktorá vytvára na stene aktívnu vrstvu.
Ocenenia NAN

Vďaka nej sa teplo v miestnosti kumuluje rýchlejšie a doba vykurovania sa výrazne skracuje. Omietka nefunguje len na princípe tradičného tepelného izolantu, ale aj na princípe reflexnej vrstvy, ktorá dokáže teplo „odraziť“ späť do miestnosti. S ohľadom na podmienky, v ktorých je aplikovaná, môže Nano Coat Home ušetriť až do 30% energie na vykurovanie, resp. ochladzovanie miestnosti.

Nano technológie použité pri výrobe omietky zabezpečujú navyše jej paropriepustnosť. V interiéri, kde sa využíva je preto eliminovaný výskyt plesní a kondenzácie.
Mimoriadne dobré výsledky sú po použití omietky dosahované pri odstraňovaní tepelných mostov. Vďaka kombinácii jej vlastností – teda zvyšovaniu povrchovej teploty stien a vďaka paropriepustnosti je Nano Coat Home schopný odstrániť dopady tepelných mostov ako je tvorba plesní, húb, zmeny farebnosti objavujúce sa hlavne v rohoch miestností, na okenných špaletách a podobne.

Interiérová omietka od spoločnosti HELSKE je vyrábaná ekologickými technológiami. Po jej použití bol nameraný veľmi nízky obsah VOC (volatile organic compounds, v preklade: prchavé organické zlúčeniny). To znamená, že omietka je vhodným materiálom aj do priestorov, kde sa očakáva zdržiavanie osôb so zvýšenou citlivosťou – deti, starší ľudia, či osoby s alergiami, ale aj do priestorov, v ktorých trávime veľa času – napríklad spálňa, detská izba, učebne v školách a škôlkach, kancelárie a podobne.

Vďaka nízkej hodnote VOC v kombinácii s jej ostatnými vlastnosťami je omietka Nano Coat Home schopná tiež predchádzať vzniku Syndrómu chorých budov, známemu ako SBS – Sick Building Syndrome.

Základné certifikované hodnoty omietky Nano Coat Home spoločnosti HELSKE:

Tepelná vodivosť: λ = 0,0396 W / mK
Tepelná reflexivita – Emisivita: ε = 0,83
Paropriepustnosť – Ekvivalentná difúzna hrúbka: sd = 0,144 m
VOC: najvyšší rating A+

Nano Coat Home je špeciálna termoizolačná omietka pre interiér ktorá vytvára na stene aktívnu vrstvu.

Nano Coat Home vyrába divízia HELSKE ENERGY SAVE, ktorá patrí do skupiny HELSKE.

Viac informácií získate na stránkach: helskeenergysave.com

ZDROJ: PR článok spoločnosti Helske, s.r.o.