image 92966 25 v1
Galéria(7)

Fasády Argeton presvedčia aj náročnejšieho investora

Partneri sekcie:

Fasády nezvyknú bývať kľúčovým prvkom väčších developerských projektov a ich najvyššia kvalita nie je pre investorov často tak dôležitá, ako napríklad kvalita nosných stavebných materiálov. No napriek tomu architekti aj projektanti veľmi dobre vedia, že ich budovu bude široká verejnosť hodnotiť práve podľa fasády. Vysokú kvalitu a fasádne platne vyrobené presne na mieru podľa potrieb architekta ponúka novinka na slovenskom trhu, odvetrávané keramické fasády Argeton.

1
2
3
4
5
6

Projektantov a architektov zaujmú odvetrávané fasády Argeton voľnosťou, ktorú im pri navrhovaní ponúkajú. Existujú rôzne typy platní, varianty štruktúry a farieb, ako aj rôznorodé povrchové úpravy. Samozrejmosťou sú platne vyrábané presne na mieru podľa špecifikácie zadávateľa. Na fasáde sa tak dajú docieliť aj plastické efekty, ak sa architekt napríklad rozhodne zmeniť smerovú orientáciu, respektíve väzbu platní, prípadne zvolí špeciálne štruktúry povrchu. Keramické fasádne prvky Argeton sa ale dajú použiť aj ako ochrana proti nadmernému slnečnému žiareniu alebo ako optická clona, chrániaca pred neželanými pohľadmi zvonku. Ideálne sú pre tento účel tyčové prvky Barro.

Vysoká kvalita a presnosť rozmerov
Keramické platne Argeton sa vyrábajú len v nemeckom meste Görlitz, vo formátoch až do 500 x 1500 mm. Vypaľujú sa v špeciálnej dvojkomorovej peci, skonštruovanej výlučne pre fasádne platne, pri teplote 1080 °C až 1280 °C. Samotný fasádny systém Argeton pozostáva okrem keramických platní aj zo závesnej hliníkovej konštrukcie, naviazanej na systém. Certifikácia EPD – Environmental Product Declaration (Vyhlásenie o vplyve produktu na životné prostredie) znamená, že celý systém spĺňa prísne ekologické normy, čo v medzinárodnom meradle predstavuje obrovskú výhodu pre hodnotenie trvalej udržateľnosti budov.

Vysokú kvalitu a rozmerovú presnosť zase zabezpečuje laserom riadená technológia spracovania kvalitných surovín a finálnej výroby. Prvky vyrábané technológiou výtlačného lisovania sa po procese vypálenia režú na dĺžky v smere kolmom na smer ťahania. Platne Argeton tak disponujú vysokou statickou pevnosťou a sú odolné proti poveternostným vplyvom či mrazu. Medzi ďalšie výhody patrí udržiavanie si hodnoty, nenáročnosť údržby, odolnosť proti UV žiareniu, či možnosť dosiahnuť pomocou tepelnej izolácie, nachádzajúcej sa za fasádou, optimalizovanú energetickú bilanciu.

www.wienerberger.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r.o.