Ako si skrášliť balkón? ALUMISTR predstavuje nové trendy

Rekonštrukcia v Hradci Králové

Kvalitu bývania neurčuje iba vybavenie interiéru. Dôležitý je aj exteriér, či už ide o veľkú záhradu alebo lodžiu v bytovom dome. Vďaka novým technologickým a dizajnovým riešeniam dnes môžu mať aj majitelia panelákových bytov krásny vonkajší priestor so zasklením, vhodný na celoročné využívanie.

Vývoju hliníkových stavebných systémov a konštrukčných prvkov na balkóny a lodžie sa dlhodobo venuje aj spoločnosť ALUMISTR SE, ktorá uviedla na trh niekoľko noviniek s vyššou funkčnosťou, lepšou ergonómiou a atraktívnejším dizajnom. Hlavným cieľom inovácií je zvýšenie bezpečnosti a odolnosti proti extrémnym výkyvom počasia.

Spoločnosť ALUMISTR SE so sídlom v Hrušovanoch pri Brne už 20 rokov uvádza na trh zábradlia a zasklievacie systémy, ktoré postupne vylepšuje podľa požiadaviek trhu. Výsledkom posledného vývoja je nové držadlo hliníkového zábradlia, ktoré sa podarilo znížiť a zároveň spevniť.

Doterajší hranatý profil nahradilo držadlo v elegantnom zaoblenom tvare, ktoré je subtílnejšie, ale napriek tomu pevnejšie, menej sa prehýba, čo pri opieraní zvyšuje pocit bezpečia. Pri posedení na balkóne, keď je hrana zábradlia v úrovni očí, obyvatelia ocenia zase lepší výhľad.

Nová rukoväť
Nová rukoväť |

Zaoblené hrany sú navyše ergonomickejšie a príjemnejšie na dotyk. Nové držadlo je vyspádované smerom von, takže dažďové kvapky už neodstrekujú na balkón a voda nezostáva stáť na zábradlí, ale odteká preč.

Ďalšia inovácia uľahčuje manipuláciu so zasklievacím systémom a mení zaužívanú prax, že sa rukoväť slúžiaca na posúvanie vyrábala čo najnenápadnejšia. Nová rukoväť na posúvanie zasklenia na seba, naopak, púta pozornosť, pretože narúša jednotný vzhľad rámu. Môže byť i farebná, ale hlavne je dostatočne veľká a vďaka zaoblenému tvaru príjemne „sadne“ do ruky.

Nová rukoväť na posunutie
Nová rukoväť na posunutie |

Súčasťou nového posuvného mechanizmu je dizajnová západka, ktorá plní i bezpečnostnú funkciu. Keď sa krídlo zasklievacieho systému zavrie, západka automaticky zaskočí a na opätovné otvorenie je nutné ju odistiť a posunúť. Treba pritom použiť obe ruky. Toto dvojručné ovládanie bráni, aby zasklenie otvorilo napríklad malé dieťa.

Západka
Západka |

V posledných rokoch pribúdajú extrémne horúce dni a predovšetkým medzi obyvateľmi prízemných bytov narastá dopyt po riešeniach umožňujúcich bezpečné vetranie počas neprítomnosti. S novou západkou môžu využiť vetraciu polohu, keď krídlo zostáva otvorené napríklad na 2 cm, ale zvonka ním nikto nepohne. Inou možnosťou na zvýšenie bezpečnosti sú rámové a bezrámové zasklievacie systémy s variabilným využitím vetracej mreže.

S klimatickými zmenami súvisí aj častejšie sa vyskytujúci veľmi silný vietor. Pre realizácie náročné na stabilitu je vhodný systém AluCombi s vertikálnymi profilmi, ktoré sú robustnejšie, pevnejšie a vďaka zaobleniu slúžia po celej dĺžke ako rukoväť. AluCombi je jediný zasklievací systém, ktorý odolá vetru s rýchlosťou 400 km/h.

Výsuvná stena
Výsuvná stena |

Ďalšou novinkou súvisiacou s ochranou proti vetru sú výsuvné zásteny primárne určené na vonkajšie terasy či záhradky reštaurácií. Zábradlie možno špeciálnym mechanizmom zvýšiť o sklenenú stenu, ktorá chráni hostí pred vetrom. Rovnaký systém sa využíva na balkónoch a terasách so zábradlím, na ktoré nemožno upevniť zasklenie. Výsuvná stena sa za takéto zábradlia postaví ako paraván a v prípade potreby sa zdvihne.

Vývoj zábradlí a zasklievacích systémov v spoločnosti ALUMISTR SE stále pokračuje. V súlade s požiadavkami trhu je aktuálnym cieľom skrátiť dodacie lehoty a štandardizovať výrobu tak, aby zákazník nemusel na tovar čakať a nezaťažovala ho dlhá montáž. Na budúci rok spoločnosť uvedie na trh nový typ zábradlia, ktoré bude k dispozícii skladom, navyše sa bude jednoducho montovať.

Viac informácií o všetkých novinkách nájdete na www.alumistr.cz.

ZDROJ: PR článok spoločnosti ALUMISTR

KategórieObnova bytových domov