Zelenšia Bratislava: 6 projektov, ktoré skrášlia hlavné mesto

Partneri sekcie:

Metropolitný inštitút Bratislavy spolu s hlavným mestom pokračujú v investíciách do obnovy verejných priestorov. V spolupráci s mestskými časťami boli zvolené priestory, ktoré sa majú revitalizovať. Na projektoch budú pracovať architekti ateliérov Atrium s.r.o., PLURAL s.r.o., Studený architekti s.r.o., ktorí vzišli z architektonickej súťaže z minulého roka. Zo súťaže vzišlo 6 architektonických tímov, ktoré budú spolupracovať s Metropolitným inštitútom Bratislavy na tvorbe a obnove mestských verejných priestoroch počas najbližších štyroch rokov. 

Jazero Rohlík
Jazero Rohlík | Zdroj: Facebook/Jazero Rohlík

Okolie jazera Rohlík

Aktuálne prebieha participatívny proces, počas ktorého sa zbierajú názory a informácie pre zadanie na obnovu veľmi obľúbenej lokality v Ružinove – okolie jazera Rohlík. 

Ľudia ho využívajú rôzne – na krátkodobú rekreáciu, aktivity s deťmi, či relax, rybárčenie a venčenie psov. Revitalizácia bude všetky tieto funkcie zachovávať, budú pritom doplnené prvky mobiliáru a komunikácie, ktoré dnes chýbajú.

Úpravy budú podľa MIB zachovávať prírodný charakter s biodiverzitou, tvorenou hniezdiacimi vtákmi, obojživelníkmi či hmyzom, možnosti pre rybárov a zlepšia priestor dostupný na prechádzku pre pacientov nemocnice, psičkárov či mamičky s deťmi.

Online dotazník, ktorého výstupy budú do veľkej miery formovať tento projekt, je cielený najmä na Ružinovčanov a ľudí, ktorí poznajú a pravidelne využívajú okolia jazera. Môžete ho vyplniť do 7. marca.