Split. Nová kolekcia Arika Levyho pre český TON

image 72083 25 v1

Spoločnosť TON predstaví na milánskej výstave Salone del Mobile novú sériu produktov od dizajnéra Arika Levyho. Kolekcia Split je výnimočná technologickým spracovaním, ktoré do ručného ohýbania prináša nový rozmer. Prvýkrát si ju bude možné pozrieť v stánku C05 v hale 12 od 14. do 19. apríla.

Pri rodine produktov Split dizajnéra inšpirovala technológia ohýbania dreva. „Vzal som minulosť a previedol som ju do budúcnosti,“ zhrnul Arik Levy. Remeslo s tradíciou dlhšou ako 150 rokov podnietilo vznik dizajnového prvku, aký sa predtým nepodarilo vytvoriť. „Prvýkrát je v prípade sedacieho nábytku ručne ohýbaný rázštep masívneho dreva dizajnovým, a zároveň funkčným prvkom,“ priblížil marketingový riaditeľ TON Jan Juza. Celá séria sa skladá zo stoličky, barovej stoličky, kresla a lounge kresla.

Základ stoličky tvorí ručne ohýbaný rázštep masívneho dreva, ktorý vytvára podperu sedačke i operadlovej časti. Tá je elegantne zasunutá za sedačku, tiež vytvorenú z masívneho dreva. Na výber je aj čalúnený variant.

Barová stolička v dvoch výškach vychádza z tvarov „klasickej“ stoličky, v spodnej časti je však prepojená ohýbaným spojom. Ten pri sedení vytvára komfortnú oporu na nohy. Opäť si možno zvoliť čalúnenie operadla a sedačky.

Minimalisticky riešené kreslo je vhodné k jedálenskému stolu, do obývacích izieb či ako priestorový solitér. Sedačku s detailom odkrytého masívneho dreva objíma vyššia celočalúnená opierka.

Subtílne lounge kreslo má zvýšenú chrbtovú opierku a komfortné čalúnenie ergonomickej sedačky. Zaujímavé je aj vďaka detailu šva na vrchnej strane operadla a opierok na ruky, zdobí ho totiž špeciálne lemovanie. 

Kolekcia je dostupná v jaseňovom vyhotovení, ktoré možno nastriekaním farebne upraviť. „Unikátnosť stoličky je vďaka tejto náročnej manuálnej technike ešte výraznejšia. Každý kus je originál – rovnako ako v prípade našej tradičnej technológie ohýbania dreva,“ vysvetlil Juza.

Stánok spoločnosti TON tento rok návštevníci nájdu v hale 12, ale na inom mieste než v minulosti. Konkrétne pôjde o priestor C05. Návrh výstavnej plochy je počinom českého štúdia Olgoj Chorchoj a odkazuje na používané výrobné technológie. „Premietne sa v ňom aj prvok z novej kolekcie Split. Určite bude stáť za to prísť sa tam pozrieť,“ dodal Juza. Ak premýšľate, kedy sa zastavíte, odporúčame 15. apríl od 10.30 do 11.00 hod. Práve v tom čase totiž bude Arik Levy svoju novonavrhnutú kolekciu prezentovať osobne.

www.ton.eu

ZDROJ: PR článok spoločnosti TON a.s.