Na Plynárenskej v Bratislave vyrastú obytné veže 3nity

Na Plynárenskej v Bratislave vyrastú obytné veže 3nity

Spoločnosť Nadlan, a. s., člen skupiny Vara Group s izraelskými koreňmi, pripravuje v Bratislave v lokalite Mlynské Nivy nový rezidenčný projekt obsahujúci takmer 400 bytov. Názov projektu 3nity symbolizuje tri obsiahnuté funkcie – bývanie, prácu a relaxáciu. Symbolika „trojjedinosti“ sa objavuje aj v podobe troch veží týčiacich sa až do výšky sto metrov.

Komplex, ktorý má stáť približne 3 mld. Sk, sa začína stavať na uliciach PlynárenskáJarabinkova v Bratislave na území s rozlohou 1,2 hektára. Dominantou komplexu sú tri nerovnako vysoké bytové veže vyrastajúce z trojpodlažnej podnože, v ktorej sa nachádzajú moderné administratívne a obchodné priestory. Rezidenčná časť projektu je umiestnená do veží. Veže sú situované tak, aby si navzájom nezacláňali vo výhľade, ktorý je jedným z najzaujímavejších atribútov komplexu. Celková plocha bytov predstavujúca približne 30-tisíc štvorcových metrov je rozdelená do 24 typov bytov – od jednoizbových až po päťizbové, s rozlohou od 33 do 145 štvorcových metrov. Medzi nimi prevažujú dvojizbové a trojizbové, v komplexe sú však aj penthousy a jednoizbové byty. Byty majú variovateľné pôdorysy a veľkorysé riešenie balkónov a terás.

Súčasťou obytného komplexu bude wellness a fitness zóna. Športovo-relaxačné centrum Z-point bude obsahovať 25 m plavecký bazén, posilňovňu, fitness a wellness služby a Dead Sea Club s bazénikom s vodou dovezenou z Mŕtveho mora.

Na 1. a 2. nadzemnom podlaží celoplošnej zástavby, medzi obytnými blokmi 1 a 3, budú verejné priestory na prenájom pre obchody a služby, obyvateľom prístupné zvnútra budovy. Obidve podlažia sú prepojené pomocou výťahov, schodísk aj eskalátorov. Majú dva samostatné vstupy priamo z pasáže. Vo východnej časti bloku je priestor pre veľkoplošnú predajňu potravín s osobitným zásobovacím vstupom. Zásobovanie drobných prevádzok je tiež zabezpečené samostatnými vstupmi. Okrem už spomínanej veľkopredajne potravín sa tu bude nachádzať pobočka finančnej inštitúcie, malé obchody so spotrebným tovarom, reštaurácie, kaviarne či kaderníctvo. Pod celým komplexom sa nachádzajú garáže, ktoré sú umiestnené na troch podzemných medzipodlažiach a sú vzájomne prepojené. Majú obsahovať 1 000 parkovacích miest. Parkovacie boxy sa nachádzajú aj v samostatne stojacom trojpodlažnom parkovacom dome, ktorý je spojený s komplexom.

Projekt je v súčasnosti už vo fáze výstavby – ukončujú sa búracie práce a v apríli sa začína výstavba samotného komplexu. V tomto termíne sa zároveň začína aj predaj bytov v prvej veži. Priemerná cena bytu v prvej etape bude podľa Jána Palenčára z Home Centra, ktoré bude predávať byty a ktoré je tiež členom Vara Group, niečo vyše 74-tisíc Sk/m2 vrátane DPH. Termín ukončenia výstavby celého objektu je naplánovaný na jar v roku 2011. Developerská skupina Vara Group, za ktorou stojí izraelská developerská spoločnosť Denisra International, Ltd., pôsobí na Slovensku od roku 2005. Táto developerská skupina stojí aj za obytným komplexom Monarská alej či plánovanou prestavbou Obchodného centra Bottova v Bratislave.

(mj)
Vizualizácie: Vara Group