KAMI PROFIT rastie vďaka systému procesov

ČS SLOVNAFT na Prístavnej ulici v Bratislave

Spoločnosť KAMI PROFIT, s.r.o. si onedlho pripomenie 15. výročie činnosti. Za tento čas sa zaradila medzi stabilné firmy na slovenskom stavebnom trhu. Ponúka komplexné dodávky najmä v pozícii generálneho dodávateľa stavieb, portfólio jej činností je však oveľa širšie. Neustále rastie a v ostatných rokoch sa úspešne presadzuje aj na zahraničných trhoch.

Firma KAMI PROFIT, s.r.o. vznikla začiatkom roku 2005, keď prebrala aktivity zo živnosti majiteľa, ktorý podniká od roku 1997. Má teda už takmer 23 ročné skúsenosti. „Popri službách v pozícii generálneho dodávateľa stavieb poskytujeme pre vybraných zákazníkov aj stavebný dozor či projektový manažment, ktorým sme pôvodne začínali,“ hovorí Ing. Milín Kaňuščák, konateľ (CEO) spoločnosti.

Na dopyt klientov neskôr prešli k samostatným dodávkam stavieb. Poskytujú aj Due Diligent (akvizičnú analýzu stavebných projektov), ale napríklad aj cost control pre investičné projekty v Chorvátsku. Majú však aj vlastné rezidenčné developerské projekty.

Míľniky činnosti

V rokoch 2001-2005 sa venovali predovšetkým stavebnému dozoru pri expanzii viacerých obchodných centier, napríklad projekt obchodného centra MAX Prešov aj investične pripravovali. Pre spoločnosť Cresco Group projektovo manažovali známe bratislavské Tri Veže. Od roku 2012 robí KAMI PROFIT generálne dodávky stavieb. V roku 2014 firma uzavrela rámcovú päťročnú zmluvu so spoločnosťou Slovnaft na stavebný dozor aj na realizačné práce. V rámci nej postavila aj dizajnovo unikátnu čerpaciu stanicu na Prístavnej ulici v Bratislave. V roku 2016 pribudla aj prvá čerpačka Shell na diaľnici D1 pri Považskej Bystrici.

„Dnes patríme medzi najväčších dodávateľov v oblasti výstavby čerpacích staníc na Slovenskom trhu,“ dodáva Milín Kaňuščák a dokladuje to najnovšou zákazkou na nové stanice OMV na rýchlostnej ceste R7. Špecialisti spoločnosti KAMI PROFIT viedli aj projekty infraštrukturálnych projektov v oblasti výstavby diaľnic a tunelov pre významné stavebné firmy.

OC Tulip Martin
OC Tulip Martin |

Úspech aj za hranicami

V roku 2016 rámcovou zmluvou pre MOL vstúpili na český trh, v ČR založili aj organizačnú zložku.
V tom istom roku sa presadili v Rakúsku, prvý väčší kontrakt bol bytový dom na Donaufelden Strasse vo Viedni. Vlani vstúpili aj na chorvátsky trh službami v oblasti kontroly nákladov investičných projektov v Dubrovníku a Njiviciach. V čom spočíva recept na úspech?

„Vo firme staviame na systéme štandardných procesov a naša doména je riadenie projektov. Vyžaduje to koordináciu množstva spoločností a pracovníkov, treba spĺňať všetky náročné predpisy v oblastiach bezpečnosti, kvality materiálov či technologických postupov, ale aj ochrany životného prostredia. Vyžaduje to mať štandardizované postupy a stabilných partnerov pri výstavbe. To je naša silná stránka. Nie je ľahké orientovať sa na stavebnom trhu, rozoznať schopnosti poddodávateľov, špecialistov, projektantov. My to vieme. Chceme, aby nás investori vnímali nie ako lokálnu firmu, ale ako spoločnosť schopnú realizovať projekty na profesionálnej úrovni a vo vysokej kvalite aj v zahraničí s perspektívou celého trhu v rámci EÚ,“ vysvetľuje Milín Kaňuščák.

Rast a uznanie

Firma má za sebou už úctyhodných 222 projektov v celkovej hodnote 44 miliónov eur. Viaceré boli nominované na ocenenie Stavba roka a tento rok dokonca KAMI PROFIT vybrali do finále súťaže o medzinárodné ocenenie Europen Adward za komplexnú rekonštrukciu ústredia spoločnosti Würth v Bratislave.

Prestavba a nadstavba polyfunkčného objektu Würth
Prestavba a nadstavba polyfunkčného objektu Würth |

„Rastieme po všetkých stránkach, každým projektom k nám pribúdajú kvalifikovaní inžinieri a postupne s pribúdajúcimi projektmi aj zázemie spoločnosti,“ konštatuje šéf spoločnosti KAMI PROFIT Milín Kaňuščák.

www.kami-profit.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti KAMI PROFIT, s.r.o.