spustenie noveho logistickeho centra v skalici
Galéria(2)

Spustenie nového logistického centra v Skalici

V súčasnom areáli výrobného závodu Protherm Production vyrástlo nové logisticko-distribučné centrum. Jeho výstavba prebiehala niekoľko mesiacov a bola ukončená vybavením skladových priestorov v závere minulého roka. K oficiálnemu spusteniu prevádzky „East Hub“ došlo v júni 2013, pričom výška investície sa vyšplhala na 2,3 milióna eur.

spustenie noveho logistickeho centra v skalici 7404 big image
„Podarilo sa nám rozšíriť pôvodný sklad v Skalici s rozlohou 7 000 štvorcových metrov o ďalších 5 000 m2. Aktuálne je logistické centrum v plnej prevádzke, pričom skladové priestory sa ešte stále dopĺňajú o ďalšie produkty z portfólia skupiny Vaillant,“ hovorí Vladimír Výsmek, manažér logistického centra skupiny Vaillant. Hlavným cieľom tohto roka bolo spustenie prevádzky „East Hub“, v budúcom roku sa chce firma zamerať predovšetkým na skvalitnenie zákazníckeho servisu.

Konsolidácia logistiky a skrátenie času dodávky kotlov
K potrebe posilniť logistické činnosti a logistiku dcérskych spoločností skupiny Vaillant došlo z dôvodu posilnenia výrobných kapacít v závode Protherm Production. Spustením centra sa dosiahla konsolidácia logistických tokov do jednotlivých krajín v regióne s väčšou dostupnosťou produktov a kratším časom dodávky. K slovenskému zákazníkovi možno kotol doručiť už do 24 hodín. Zároveň sa zefektívnilo skladovanie a podarilo sa znížiť celkové náklady. „Situovanie nového centra „East Hub“ do Skalice bolo zo strany skupiny logickým krokom. Jednou z výhod bolo, že v tomto meste už sklad existoval, zároveň má Skalica skvelú polohu s optimálnou dostupnosťou trhov strednej a východnej Európy,“ konštatuje Vladimír Výsmek. Výstavbou logistického centra sa skupine Vaillant podarilo vybudovať most, ktorý efektívne spája jednotlivé trhy Európy.

Denne až 30 kamiónov
Priestory „East Hub“ slúžia k skladovaniu výrobkov portfólia skupiny Vaillant a následnému vychystaniu dodávok podľa požiadaviek zákazníkov. „Prostredníctvom logistického centra sa výrobky jednoducho dostanú na trhy Slovenskej republiky, Českej republiky, Maďarska, Poľska, Rumunska, Ukrajiny, Ruska, Chorvátska, Bosny a Hercegoviny, Srbska, ale aj do krajín, kde nemá Vaillant Group priame zastúpenie. Počas tohtoročnej najvyššej sezóny sme dokázali denne vyexpedovať až 18 kamiónov v rámci Slovenska a ďalších 12 kamiónov mimo územia našej krajiny. V budúcom roku bude tento počet naďalej narastať,“ zdôrazňuje V. Výsmek. Majiteľom logistického centra je Protherm Production, ktorého tím pracovníkov pracuje na riadení objednávok a zákaziek. Prevádzku skladu a dopravu do destinácií strednej a východnej Európy vykonáva externý provider, firma Fiege, s.r.o.

Zdroj: Protherm Production