Rivalita pokrývačov – tentoraz na svahu, nie na streche!
Galéria(10)

Rivalita pokrývačov – tentoraz na svahu, nie na streche!

„Bolo to neuveriteľné!“ hovoria účastníci a priaznivci 1. IFD FAKRO Majstrovstiev sveta v lyžovaní. Súťaž sa konala 6. februára na svahoch Jaworzyna Krynicka. Spomedzi 45 účastníkov zo 7 európskych krajín, ktorí súťažili v obrovskom slalome v kategórii mužov, bol najlepší Grzegorz Kurek z Poľska. Druhé miesto obsadil Józef Jarkowski tiež z Poľska. Na tretej pozícii sa umiestnil Udo Schneider z Nemecka. Medzi ženami bola najlepšia Magdalena Florek, reprezentantka Poľska, druhé miesto získala Karina Deáková, reprezentantka Slovenska, a tretie Karin Gamma zo Švajčiarska. V tímovej klasifikácii boli najlepší zástupcovia Švajčiarska, druhý bol tím zo Slovenska a tretí z Poľska.

„Cítili sme veľké emócie a podujatie poznačil nádherný duch rivality,“ zhodli sa účastníci súťaže. Pre firmu FAKRO – jedného z najväčších výrobcov strešných okien na svete – bolo pripraviť takúto akciu veľkou výzvou. Žiadna iná spoločnosť nikdy neprišla s nápadom dať dokopy pokrývačov z celej Európy, pokiaľ ide o súťaženie, a to nielen na streche, ale najmä na zjazdovke.

„Myšlienka zorganizovať podujatie tohto druhu mi napadla pred dvoma rokmi,“ hovorí Ryszard Florek. „Máme veľa skúseností v organizovaní akcií tohto typu. V kalendári pravidelných, odborných podujatí, ktoré sú úzko spojené s našou spoločnosťou, sú Majstrovstvá v lyžovaní  profesionálov v stavebníctve. Myslel som, že by sme mohli ísť o niečo ďalej a pripraviť  medzinárodné majstrovstvá v spolupráci s International Federation for Roofing Trade ‒ IFD, čo predstavuje nielen fórum na výmenu odborných skúseností, ale pomáha zároveň konsolidovať sociálno-kultúrne prostredie súvisiace s odborníkmi.“

Predseda IFD Gordon C. Penrose pripúšťa, že keď mu prezident FAKRO povedal o organizovaní takejto akcie s cieľom zhromaždiť medzinárodných zástupcov-lyžiarov združených vo federácii, spočiatku tomu neveril. Táto myšlienka sa mu zdala byť veľkou výzvou.

Všetci účastníci IFD FAKRO konferencie, bez ohľadu na to, či to boli lektori, konkurenti alebo fanúšikovia, boli príjemne prekvapení krásnym výhľadom Sądeczyzna, pohostinnosťou a pôsobivým rekreačným zariadením spoločnosti FAKRO v Muszyne.

„Bol som prekvapený nielen nádhernou scenériou, ale predovšetkým pohostinnosťou usporiadateľov. Firma FAKRO sa predviedla plne profesionálnym spôsobom. V priebehu súťaže, ako aj počas stretnutí organizovaných v čase konferencie IFD,“  hovorí Gordon C. Penrose, prezident IFD.

Počas konferencie zástupcovia pokrývačského remesla diskutovali o dôležitých otázkach a akciách IFD týkajúcich sa stavebného trhu a spolupráce medzi združením a spoločnosťou FAKRO. Návšteva sídla spoločnosti bola jedným z bodov programu podujatia. Spoločnosť navštívili zástupcovia poľských, slovenských, holandských a francúzskych novinárov, ale aj zástupcovia IFD z Nemecka, Holandska, Maďarska a Veľkej Británie.

Podujatie IFD FAKRO Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní, ktoré  sa konalo v regióne južného Poľska, zaznamenalo veľký úspech. Navyše, vedenie IFD ocenilo prezidenta spoločnosti FAKRO čestným vyznamenaním udeleným za jeho zásluhy.

Zdroj: FAKRO