image 88986 25 v1

Nové číslo časopisu ASB 1-2/2017

Ak v meste žijú ľudia, ktorí ho robia krajším a čistejším sami pre seba (a nielen pre zahraničné delegácie prúdiace počas nášho predsedníctva v EÚ z letiska do centra hlavného mesta), tak sa každé mesto stane atraktívnym aj pre jeho návštevníkov. 

Ľudia v ňom budú chcieť žiť nielen preto, že tam dávajú vyššie platy, ale aj z toho dôvodu, že v ňom vládne priateľská atmosféra, je tam čisto, útulne. A kúsok z tejto fajnovosti budú chcieť zažiť aj turisti, ktorí tu radi minú svoje peniaze.

Obecné zastupiteľstvá najmä v bratislavských mestských častiach sa v najbližších týždňoch chystajú schváliť výšku poplatkov za miestny rozvoj. Pripravili sme k tejto téme rozsiahly článok, ktorý mapuje vývoj zákona a vysvetľuje, čo jeho novela prinesie investorom aj obciam.

V prvom tohtoročnom čísle sme sa venovali najmä projektom a realizáciám z oblasti cestovného ruchu. Poďte s nami do Ríma – pozrieť sa na Fuksasov fantastický oblak, do Tatier – do zrekonštruovaného luxusného hotela Lomnica, do vinárstva v Rúbani či penziónu v Čičmanoch, ale aj do Bruselu, kde Peter Beňuška pracuje ako hlavný architekt Európskej komisie.

Príjemné čítanie!

Časopis ASB si môžete kúpiť aj v online kníhkupectve JAGASTORE