BIM 2022.

Národná BIM konferencia zavíta aj do bratislavskej Pradiarne. Registrácia je už spustená

Tohtoročnému podujatiu budú opäť dominovať stabilné témy, no objavia sa tiež novinky. Deviaty ročník hostí bratislavský hotel DoubleTree by Hilton aj ikonická stavba hlavného mesta.

BIM rezonuje slovenským stavebníctvom z roka na rok čoraz silnejšie, pričom už dávno nie je iba neznámou skratkou zloženou z troch písmen. Prehľad o čo najaktuálnejšom stave jeho implementácie na Slovensku, získavajú na pravidelnej báze najmä účastníci Národnej BIM konferencie

Organizátori 9. ročníka dávajú do popredia dve dôležité otázky: Kam sa posunulo projektovanie v BIM na Slovensku? Aké sú skúsenosti s využívaním nástrojov BIM? Odpovede na ne a mnohé ďalšie sa dozviete predovšetkým 26.10. 2023

Štyri bloky prednášok obsahujú až 15 tém, z ktorých budú veľkú pozornosť pútať najmä kľúčoví zahraniční spíkri. S témou Stavebné povolenia založené na BIM vystúpi Christopher-Robin Raitviir, Head of Digital Construction, Ministerstvo hospodárstva a komunikácií z Estónska.

„Estónsko je lídrom v oblasti povoľovania stavieb založených na BIM. Za posledné obdobie sa posunuli značne vopred. Christopher-Robin Raitviir príde zdieľať ich skúsenosti v tejto oblasti. Je to jedna z mála krajín, kde sú výsledky aj hmatateľné, nie len teoretické,“ priblížil Tomáš Funtík, viceprezident BIM asociácie Slovensko.

Druhým významným prednášajúcim bude Marcin Pszczolka – BIM Manager, Trimble/BIMCorner, ktorý vystúpi s témou OpenBIM v infraštruktúre: možnosti a výzvy

„V bloku, ktorý je venovaný infraštruktúre bude Marcin Pszczolka hovoriť o využití štandardu IFC pri líniových stavbách. Mnoho profesionálov z praxe to totiž vidí ako kľúčový problém pri odovzdávaní informácií o stavbe,“ dodáva Tomáš Funtík.

Premiérová novinka priamo z praxe

Úplnou novinkou tohtoročnej konferencie je najmä doplňujúce odborné podujatie BIM on-site, ktoré sa po prvýkrát uskutoční dňa 27. októbra 2023 ako nadväzujúca akcia na Národnú BIM konferenciu.

„Fakt, že na Slovensku pribúda množstvo projektov, ktoré v rámci projektovej prípravy využívajú rôzne BIM nástroje je nesporný. Praktické využitie BIM na stavbe však mnohokrát absentuje, a preto sme veľmi radi, že sa nám v spolupráci s partnermi BIM asociácie Slovensko podarilo pripraviť odborný seminár, spojený s prehliadkou stavby, ktorá bola nielen naprojektovaná v BIM, ale informácie z modelu boli aktívne využívané aj na stavbe až po jej odovzdanie budúcim majiteľom,“ vysvetľujú organizátori.

V rámci odborných prednášok budú zdieľané skúsenosti so zadaním rozsahu projektu, ďalej skúsenosti projektanta pri tvorbe BIM modelu a projektovej dokumentácie na základe požiadaviek investora a v rámci prednášky tiež priblížime využitie BIM na stavbe, a to pri projektovom manažmente, kontrole kvality, atď.

BIM Konferencia 2023

  • BIM Workshop – 26.10.2023 – DoubleTree by Hilton – Sála Astoria
  • BIM Konferencia – 26.10.2023 – DoubleTree by Hilton – Sála Hilton Ballroom
  • BIM Expo  – 26.10.2023 – DoubleTree by Hilton – Sála Walldorf / Foayer
  • BIM on-site – 27.10.2023 – Zwirn Area / Pradiareň – novinka

Registračný formulár a podrobný program nájdete na bimas.sk.