Český výrobca tehál na Conecu 2010 opäť zabodoval
Galéria(3)

Český výrobca tehál na Conecu 2010 opäť zabodoval

Najvyššie ocenenie významného slovenského stavebného veľtrhu, ktorý sa konal v Bratislave v dňoch 23. až 27. marca, získal najväčší český výrobca tehál spoločnosť HELUZ cihlářský průmysl, v. o. s. Zlatú plaketu si odviezol dokonca za dva produkty – brúsené tehlové bloky HELUZ Family a komínové systémy. Zopakoval tak svoj úspech z vlaňajšieho ročníka, keď ocenenie získali tehlové bloky Supertherm STI SB.

,,Ocenenie našich výrobkov nás, pochopiteľne, veľmi teší, rovnako ako záujem slovenských zákazníkov aj odbornej verejnosti o naše výrobky, ktorý sa prejavil veľkou návštevnosťou nášho stánku na veľtrhu,“ hovorí Ing. Jan Krampl, obchodný riaditeľ spoločnosti HELUZ. „Sme radi, že môžeme zákazníkom na Slovensku ponúknuť nové moderné materiály a technológie, ktoré zjednodušia a urýchlia výstavbu, zabezpečia najlepšie parametre muriva a úspory nákladov na energiu. Vidieť to aj na rastúcom predaji,“ dodáva Krampl.

Tehlové bloky HELUZ Family, určené na stavbu nízkoenergetických rodinných domov, technologicky nadväzujú na tehlové bloky s označením STI, ktoré Zlatú plaketu veľtrhu Coneco získali vlani. V porovnaní s nimi však majú tehlové bloky HELUZ Family vďaka nižšej objemovej hmotnosti a inovovanému tvarovému riešeniu viac ako o 20 % lepšie tepelnoizolačné parametre. Zlatá plaketa je pritom už druhým významným ocenením blokov HELUZ Family. Vo februári tohto roka ich Česká stavebná akadémia ohodnotila v súťaži Stavebný výrobok – technológia roku 2009.

Hlavnou prednosťou tehlových komínových systémov HELUZ je najmä ich variabilita a veľmi jednoduchá montáž formou stavebnice. Sú určené na všetky typy palív a vhodnú sú nielen pre tehlové domy, ale aj pre stavby z iných materiálov a rekonštrukcie stavieb.

Zdroj: HELUZ cihlářský průmysl, v. o. s.