Partneri sekcie:

Zatepľovací systém StoTherm Wood ocení každý priaznivec drevostavby

StoTherm Wood ilustracni obrazek

Maximálne ohľaduplný k zdraviu a pohodliu je fasádny zatepľovací systém StoTherm Wood, ktorý pre dodávateľov drevostavieb vyrába a dodáva koncern Sto, svetový líder vo vývoji a výrobe zatepľovacích systémov. Ekologický kontaktný zatepľovací systém je na trhu už 20 rokov a výborne sa uplatňuje nielen na difúzne uzavretých fasádach, ale je overený aj na difúzne otvorenej konštrukcii súčasných drevostavieb.

Srdcom systému sú drevovláknité izolačné dosky

Izolačné dosky vyrobené z drevných vlákien majú vynikajúce stavebno-fyzikálne charakteristiky. Systém StoTherm Wood tak aj vďaka nim vytvára pohodlie po celý rok. V zime bráni úniku tepla (tepelná vodivosť je iba 0,039 W/m*K), v lete vďaka vysokej tepelnej kapacite izolačných dosiek udržuje dom po dlhšiu dobu príjemne chladnejší. Nízke hodnoty μ (odolnosť proti difúzii vodnej pary) potvrdzujú vysokú difúznu otvorenosť dosky. Odolnosť a klasifikácia kontaktného zatepľovacieho systému StoTherm Wood sú potvrdené európskymi technickými certifikátmi (ETA).

Vďaka tepelne izolačným doskám vyrobeným z dreva ide o ekologický systém, ktorý je v kombinácii s vrchnou minerálnou omietkou biologicky odbúrateľný.

Vonkajšia stena, zateplená týmto systémom (s izolačnou doskou hrúbky 10 cm) redukuje v drevenej konštrukcii hluk na hodnotu Rw = 50 dB. Ticho v dome je tak zaručené. Fasádny systém je certifikovaný pre konštrukcie so zvýšenou požiarnou odolnosťou – požiarna ochrana REI 90 je osvedčená v mnohých variantoch drevených rámových konštrukcií, ktoré tento zatepľovací systém využívajú. O maximálnej ohľaduplnosti k zdraviu a životnému prostrediu svedčí aj najstaršia environmentálna značka na svete – Modrý anjel (Der Blaue Engel).

Skladba steny – drevostavba
1. izolácia – Sto-Weichfaserplatte M a kotvenie (nie je znázornené)
2. armovacia vrstva – StoLevell Uni
3. armovacia sieťovina – Sto-Glasfasergewebe F
4. medzináter – StoPrep Miral
5. povrchová úprava – StoSilco

Široké možnosti povrchových úprav dovoľujú upraviť fasádu podľa preferencií majiteľa

Firma Sto má v rukách systém, ktorý umožní predstavy architekta či investora o vzhľade fasády ľahko previesť do skutočnosti. Široká škála výrobkov – stierky, omietky, farby, lazúry, laky, obklady – umožňuje uskutočniť aj nápadité individuálne predstavy. K dispozícii máte omietky v najrôznejších zrnitostiach a farbách, pre takmer každý druh podkladu a účelu použitia: od klasických škriabaných a ryhovaných omietok až po mimoriadne odolné omietky z prírodných kamienkov.

Rodinný dom pre viac rodín v nemeckom Hofheime s fasádnym systémom StoTherm Wood a minerálnou vrchnou omietkou StoMiral.

Pre zatepľovací systém StoTherm Wood sa dá použiť napríklad aj veľmi žiadaná vrchná omietka s lotosovým efektom® so škrabanou štruktúrou Sto Lotusan K / MP so samočistiacim lotosovým efektom, vďaka ktorému sú nečistoty z omietky vymývané dažďom. Sto vie ponúknuť aj omietky a fasády so vzhľadom prírodných materiálov. Ľahko tak vytvoríte povrchy so vzhľadom dreva, systém Sto BetonOptik umožňuje získať vzhľad pohľadového betónu nielen na zatepľovací systém, ale v prípade záujmu aj na štandardné stavebné povrchy v interiéri.

Rodinný dom v Rakúsku s fasádnym systémom StoTherm Wood, omietkou Stolit K6 a fasádnou farbou StoColor Lotusan.

Výrobcovia drevostavieb ocenia variabilitu, životnosť, certifikáciu a ľahkú montáž

StoTherm Wood sa výborne hodí k profesionálnej izolácii vonkajších stien v drevenej konštrukcii, práca s ním je jednoduchá. Zákazníka zaujíma vždy kvalita a životnosť a aj tu sa na riešenie StoTherm Wood môže výrobca plne spoľahnúť. Systém spĺňa najvyššie štandardy odolnosti voči mikroorganizmom, v kombinácii s vrchnou omietkou na minerálnej báze alebo na báze organických a silikónových živíc ponúka fasáda dlhodobú odolnosť aj proti trhlinám a nárazom. Kvalita a dlhovekosť tohto zatepľovacieho systému sú potvrdené radom certifikátov a schválení od nezávislých skúšobní vrátane Európskeho technického osvedčenia ETA.

Široká škála výrobkov – stierky, omietky, farby, lazúry, laky, obklady – umožňuje u fasádneho systému StoTherm Wood uskutočniť aj nápadité individuálne predstavy.

 

Ak vás zatepľovací systém StoTherm Wood zaujal, navštívte webové stránky www.sto.sk, kde nájdete množstvo ďalších informácií o skladbe, povrchových úpravách a farebnosti fasády.

ZDROJ: PR článok spoločnosti STO Slovensko, s.r.o.