Toaleta pod úrovňou kanalizácie? Žiadny problém!

Čerpadlá pre tlakovú kanalizáciu sa používajú tam, kde je nutné prekonať výškové rozdiely a nemožno vybudovať bežnú gravitačnú kanalizáciu. Ide o tlakové kalové čerpadlá so zodpovedajúcou dopravnou výškou, ideálne sú do nižších nádrží.

Tieto čerpadlá sa osádzajú do tzv. čerpacích nádrží, čo sú plne vybavené malé čerpacie stanice na odpadovú vodu. Sú ideálnym riešením predovšetkým pre rekreačné objekty ako chaty a chalupy. Môžete ich využiť aj v trvalo obývaných objektoch, v prípade problému s pripojením k miestnej kanalizácii alebo získaním povolenia.

Odvadeni splaskove vody z jimky aneb tlakova kanalizace v praxi
Odvádzanie splaškovej vody z jimky alebo tlaková kanalizácia v praxi | Zdroj: Pumpa

Príkladom výkonnej čerpacej nádrže je PUMPA black line Box 1VE Morava Classic, ktorá je vybavená vretenovým nerezovým čerpadlom, riadeným ovládacou automatikou. Čerpadlo je vybavené rezákom a celá zostava je určená na napojenie do siete tlakovej kanalizácie. Nedávno bol tiež zavedený predaj s GSM modulom, ktorý vám kľúčové informácie o prevádzke čerpadla zobrazí priamo v telefóne, prípadne ich tiež odošle do nášho servisu. Dokáže vás tak upozorniť na možný problém a rovno iniciovať jeho riešenie so servisom.

Kalove vretenove cerpadlo PUMPA black line Morava Classic je idealni do tlakove kanalizace
Kalové vretenové čerpadlo PUMPA black line Morava Classic je ideálne do tlakovej kanalizácie | Zdroj: Pumpa

Pri výbere je možné využiť online formuláre na weboch špecializovaných firiem. Dopytový formulár spoločnosti Pumpa prevedie užívateľov parametrami, bez ktorých nie je možné vybrať čerpadlo, a na základe ktorých vám navrhnú optimálne riešenie.

Zdroj: PUMPA, a.s.